Monacký kníže pojede na svatbu hybridem

Jan Horčík - 12 Květen 2011

Speciálně připravená verze modelu poslouží jako oficiální vůz knížecí svatby při příležitosti sňatku jeho výsosti monackého knížete Alberta II. se slečnou Charlene Wittstockovou. Svatba se koná v sobotu 2. července 2011.   
auto hybridy Lexus LS 600hfoto: Lexus

upravený speciálně pro knížecí svatbu je jedním ze sedmi plně LS 600h určených jako výhradní dopravní prostředek pro členy knížecí rodiny při této slavnostní příležitosti. Vůz pro nevěstu a ženicha se v současnosti upravuje tak, aby ve slavnostní den měli obyvatelé Monaka ideální výhled na knížecí pár.

Auto ukáže skutečné schopnosti nejmodernější hybridní technologie Lexus v plném světle 2. července, kdy upravený LS 600h L urazí nejméně 85 % celkové trasy novomanželů ulicemi knížectví v čistě elektrickém režimu s nulovými emisemi.

Monacký kníže Albert II se dlouhodobě zasazuje o ochranu . Prostřednictvím své nadace založené roku 2006 podporuje přes 150 nejrůznějších pokrokových projektů po celém světě.

Nedávno nadefinoval strategii monackého knížectví pro trvale udržitelnou mobilitu v příštích deseti letech. Automobilka Lexus díky ekologickým parametrům technologie získala od monackého knížete speciální oprávnění panovníka, a stala se tak oficiálním autodopravcem monackého knížete.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol