Kupte si vlastní ponorku! Zn.: levně

redakce - 23 Říjen 2015

Web Kickstarter, kde kdokoliv může přispět na zajímavé projekty vynálezců a tvůrců, má novou hvězdu. Je jím podmořský dron - dálkově ovládaná miniponorka Trident.Trident není bezdrátový dron. S bójí na hladině ho může pojit až stometrový kabel.

Trident není bezdrátový dron. S bójí na hladině ho může pojit až stometrový kabel.
foto: OpenROBV

Dronů už se na Kickstarteru zrodilo mnoho. Trident, za kterým stojí společnost OpenROV, je však jedním z prvních, které jsou určeny pod vodní hladinu. Kampaň, ve které tvůrci původně požadovali "pouhých" $50 000, (asi 1,25 mil. Kč) běží teprve několik dní. Vybráno je už však přes $350 000 (asi 7,5 milionu korun)!

Zaujme už hydrodynamickým (něco jako "aerodynamický", jen ve vodě) designem, který mu umožňuje ladně se pohybovat pod hladinou. Dokáže se přitom protáhnout úzkými štěrbinami ve skále nebo mezi útesy. Zároveň je však odolný, aby v nemilosrdném světě pod hladinou obstál.

>>> ČÍST CELÝ ČLÁNEK <<<

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Josef

Mám dojem, že hlavní smysl téhle miniponorky bude pro lidi žijící u moře jako zábava. Na volném moři se ten kabel asi nezamotá. Spousta lidí má v USA (nejen tam, i v EU) jachtu a ti podobné zařízení klidně využijí i při údržbě a kontrole. Určitě bude levnější než potápěč či profi zařízení pro tento účel.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jako alternativa k potapěčům, nebo vypouštění bazénů možná, nebo někam kde nejsou překážky, ale jinak je to asi k ničemu. Možná jako levná náhrada k podvodním robotům, jinak asi k ničemu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Uplne k prdu, potapim se vic jak 30 let a je uplne jasny ze se ten "provazek" nekde zamota...tohle mozna tak akorat do bazenu, jinak uplne k nicemu. Bezdrat ponorka ok ale tohle? Vyhozeny prachy dle meho nazoru... Skool


e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil