Kupte si vlastní ponorku! Zn.: levně

Web Kickstarter, kde kdokoliv může přispět na zajímavé projekty vynálezců a tvůrců, má novou hvězdu. Je jím podmořský dron – dálkově ovládaná miniponorka Trident.

Trident není bezdrátový dron. S bójí na hladině ho může pojit až stometrový kabel.
foto: OpenROBV

Dronů už se na Kickstarteru zrodilo mnoho. Trident, za kterým stojí společnost OpenROV, je však jedním z prvních, které jsou určeny pod vodní hladinu. Kampaň, ve které tvůrci původně požadovali „pouhých“ $50 000, (asi 1,25 mil. Kč) běží teprve několik dní. Vybráno je už však přes $350 000 (asi 7,5 milionu korun)!

Zaujme už hydrodynamickým (něco jako „aerodynamický“, jen ve vodě) designem, který mu umožňuje ladně se pohybovat pod hladinou. Dokáže se přitom protáhnout úzkými štěrbinami ve skále nebo mezi útesy. Zároveň je však odolný, aby v nemilosrdném světě pod hladinou obstál.

vlastní

Tři komentáře u “Kupte si vlastní ponorku! Zn.: levně”

  1. Mám dojem, že hlavní
    Mám dojem, že hlavní smysl téhle miniponorky bude pro lidi žijící u moře jako zábava. Na volném moři se ten kabel asi nezamotá. Spousta lidí má v USA (nejen tam, i v EU) jachtu a ti podobné zařízení klidně využijí i při údržbě a kontrole. Určitě bude levnější než potápěč či profi zařízení pro tento účel.

Napsat komentář