Klasický hybridní Prius už v Česku nekoupíte, žezlo přebírá Prius Plug-in Hybrid

Jan Horčík - 04 Prosinec 2018

Toyota v Česku ukončila prodej klasického hybridního Priusu. Neoficiálně jsou na vině slabé prodeje, oficiálně "se doba změnila".auto Toyota Prius plug-in hybrid

Toyotu Prius Plug-in Hybrid jsme si před rokem a půl ozkoušeli a konstatovali jsme, že je to výborné auto se skvělou spotřebou kolem 3,5 l/100 km.
foto: Toyota

"Prius byl odjakživa průkopník našich hybridních i jiných technologií. Dnes se už ale doba změnila a hybrid je standardem i ve většině ostatních modelů," vysvětluje Jitka Jechová, PR manažer české Toyoty. V Česku se za celou dobu prodejů prodalo necelých 1300 klasických hybridů Prius.

Roli průkopníka nových technologií nyní podle Jechové přebírá plug-in verze modelu Prius. Navíc, nová generace modelů, které přijde začátkem příštího roku (RAV4, Corolla, Camry) nabídnou všechny hybridní variantu pohonu, v modelu Corolla se dokonce poprvé objeví dvě varianty hybridního pohonu.

Aktuálně přitom Toyota představila na autosalonu v Los Angeles novou verzi klasického hybridního Priusu s pohonem všech čtyř kol. Toyota odhaduje, že nový Prius Hybrid AWD-i by mohl tvořit až čtvrtinu všech v USA prodaných Priusů.

vlastní
Zpět na HybridPřidat komentář

Nikdy poslední Prius v Česku řádně nenabízeli. Ani na webu. Natož, aby jej vystavovali.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je pravda ze Prius neponuka nic co by oslovovalo nasich obcanov a zaroven to neposkytovali ostatne hybridne toyoty za lepsi cenu. On bol v hybridnej verzii dost prakticky ale skratka drahy.
Plug in verzia je zasa neprakticka (preto som kupil rav4 h).

Snad sa zobudia a spravia prakticky PHEV ako kia ci hyundai.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bohuzel Prius byl v CR o dost drazsi nez v Japonsku a kdyz si vezmete jeste platy. Nedivim se ze nesel na odbyt.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No a reálně je to na Česko prostě moc drahé a ještě s nepoužitelným kufrem.
Takže upřednostní variantu na kterou je šance ulovit lidi, co věří tomu, že to bude mít levné parkování po Praze dlouhodobě.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Máme priuse z roku 2007 a když jezdíme po evropě na dovolený tak spíme s přítelkyní na nafukovačce v kufru. Normálě se tam natáhneme :) . Spotřeba 4.2-4.4 na dlouhé cesty (Alpy, Itálie). Prius má najeto 255 000km a zatím bez závady jen výměny kapalin.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nepoužitelným kufrem? Viděl jste to auto někdy vůbec?

Obrázek uživatele palca

Souhlasím, kufr je ve skutečnosti mnohem větší než vypadá. Má rovnou plochu bez hrany a překvapivě velkou výšku, jen je potřeba dát pozor na sklo.
Klidně bych Vám sem dal fotky, kde je v kufru mých Priusů baterie BMZ, fotovoltaické panely nebo dětské kolo ...

---

www.ostrovni-elektrarny.cz
Prius Plug-in 2012
Mitsubishi Outlander PHEV 2013
oba nabíjené z vlastní FVE


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station