Hyundai údajně jedná s Apple o spolupráci na vývoji robotických elektromobilů

Jan Horčík - 08 Leden 2021

Jihokorejský Hyundai nejprve potvrdil a posléze částečně dementoval informaci, že začíná jednat s americkou společností Apple o možné spolupráci v oblasti vývoje a výroby robotických elektromobilů.auto elektromobil robotický Apple Hyundai

O "Apple Car" neboli autě značky Apple už se spekuluje řadu let. Je známo ,že Apple dlouhodobě pracuje minimálně na robotickém řízení aut. Tim Cook, šéf Apple, dokonce před čtyřmi lety prohlásil, že autonomní systémy řízení jsou pro Apple klíčová technologie.
foto: AppleCar

Zpráva o tom, že Hyundai jedná s Apple o spolupráci na vývoji robotických elektromobilů, pochopitelně vzbudila obrovský rozruch. Akcie Hyundai na zprávu o jednáních s Apple reagovaly skokem vzhůru o téměř 25 %.

Jenže to nejspíš značně rozezlilo Apple, jak se ostatně dalo čekat. Ten se k věci vůbec nevyjádřil a Hyundai naopak své vyjádření následně dvakrát upravil. Nejprve na to, že obdržel nabídky na potenciální spolupráci od několika společností, včetně Apple.

Posléze vyjádření ještě více upravil a zmínku o Apple zcela vymazal. Jen tím ale přilil olej do ohně. Už koncem minulého roku se totiž opět vynořily spekulace (tak jako několikrát v minulosti) o tom, že Apple stále na vývoji robotických elektromobilů pracuje.

Dokonce se několikrát objevila zmínka o roku 2024, kdy by osobní auta s průlomovou technologií/baterií Apple mohla na trhu objevit. Apple má s bateriemi obrovské zkušenosti v oblasti spotřební elektroniky, zejména smartphonů, notebooků či hodinek.

Zároveň v nejnovější generaci svých zařízení představil vlastní ARM čip (Apple M1 přezdívaný "Apple Silicon"), který do nich přináší výjimečný poměr spotřeby a výkonu. Něco takového by mohl velmi dobře využít právě ve vlastním hardwaru/softwaru pro robotické řízení.

Zpět na HybridPřidat komentář

Jestli s tím příjdou 24/25, tak to taky může být hodně po funuse. Tesla má nohu na plynu inovací a už i tradiční automobilky se začaly hýbat. Apple by musel přijít opravdu s něčím revolučním a o tom dost pochybuju. Apple má fakticky neomezené zdroje, ale tohle není jenom o penězích.


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil