Google spustí doručovací službu s drony za dva roky

Jan Horčík - 04 Listopad 2015

Už od roku 2014 Google v Austrálii testuje doručovací roboty. Projekt "Wing" by měl přejít do ostrého provozu v roce 2017.Google Project Wing létající doručovací dron

Létající doručovací dron společnosti Google vyvíjený jako "Project Wing"
foto: Google

Včera jsme psali o robotickém vozítku fungujícím jako pošťák budoucnosti. Mnohem více firem se dnes ale zaobírá možností využít k doručování zboží i zásilek létající drony - včetně Google.

Během letošního října začala firma testovat dva nové drony přímo v americkém Coloradu. Jde o zcela nový design, odlišný od původního křídlovitého, který byl podle Astro Tellera, šéfa výzkumné divize Google X, příliš obtížně ovladatelný.

Podobné testy dnes provádějí poštovní služby na celém světě, ale také firmy jako Amazon, Walmart, Alibaba a další. Jejich komerční i soukromé využití v navíc dosud značně omezuje legislativa.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a ked zasnezi, zaprsi a zafuka, bude po drone aj s lietadlom, helikopterou a vrtulnikom.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jj, presne na to co pisete trpi vsechny drony armady USA a ostatni armady zarizly vlastni vyvoj techto prostredku protoze dest a vitr brani provozu... :D

P.S. na to sedi co zazil treva Tesla "oni ty profefesori mu rikali, ze to nejde udelat, ten motor, ze by to bylo to perpetum mobile, ale on na ne nedbal sel a udelal ho" :D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak jim a všem dalším přejme hodně štěstí:

droncentrum.cz/muz-sestrelil-dron-letici-nad-svym-pozemkem/
droncentrum.cz/strelec-dronu-merideth-je-nevinny/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dron - post - souhlasím s dronmanií budoucnosti. Bude se ale asi z ekonomického hlediska spíše jednat o doručování na samoty nebo hůře dostupná místa. Jistě profesionální drony mají dolet delší než deset minut jež jsou nabízeny i v ČR. Jinak by jsem stále více sázel na robotické dopravní kurýrní prostředky jež obsáhnou více než jednoho adresáta. Příkladem mohou být dnes zásobovací vozidla řetězců, jež též nejezdí na jednu adresu ale několik aby se snížila nákladovost a rentabilita. Jinak by totiž těmto dopravcům též většinou stačili vozidla do třiapůl tuny.

Pane staniku, "rentabilitu" bych asi raději zvyšoval  :-)


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.