GM se bojí Rivianu, v Kanadě vyrobí vlastní elektrické dodávky

Jan Horčík - 20 Leden 2021

Americká automobilka GM aktuálně odhalila nové logo a ohlásila také novou značku BrightDrop, která nabídne elektromobily pro logistiku.auto elektrická dodávka GM BrightDrop EV600

První kusy elektrických dodávek BrightDrop EV600 mají začít sjíždět z kanadské výrobní linky už koncem letošního roku. Jedním z prvních zákazníků je spediční firma FedEx, která si objednala 500 kusů.
foto: GM

Vlajkovým produktem nové divize BrightDrop má být elektrická dodávka BrightDrop EV600. Bude ji pohánět bateriový systém Ultium, který GM začíná prosazovat napříč svou elektrickou flotilou.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Nabídne dojezd kolem 400 km, 120kW rychlonabíjení, 17 m3 nákladního prostoru, spoustu bezpečnostních funkcí a asistentů asistentů a dokonce i zabezpečení nákladu.

GM chce začít tyto elektrododávky vyrábět v Kanadě. Automobilka proto vyčlenila $800 mil., které chce investovat do přestavby své tamní továrny CAMI ve městě Ingersoll v Ontariu.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil