Faraday Future, rival Tesla Motors, postaví továrnu v Las Vegas

Jan Horčík - 13 Prosinec 2015

Tajnůstkářský start-up Faraday Future oznámil, že v severní části Las Vegas vybuduje "v blízké budoucnosti" novou továrnu na výrobu aut. Půjde o elektromobily, které mají konkurovat mimo jiné Tesla Motors.auto továrna Faraday Future Las Vegas

Návrh továrny Faraday Future v Las Vegas
foto: Faraday Future

Faraday Future dlouhodobě přetahuje talenty právě z Tesla Motors, ale i dalších firem. Lokace severně od Las Vegas byla vybrána mimo jiné kvůli nízké ceně půdy a výhodným daním.

V Las Vegas je navíc neustále čilý turistický ruch. "To nám umožní nabízet prohlídky továrny a další zajímavé zážitky," píše se doslova v tiskovce Faraday Future. Kromě toho bude továrna umístěna na jižní části "elektrické dálnice".

To je část dálnice Route 95 mezi městy Reno a Las Vegas, která se může pochlubit vysokým počtem nabíjecích stanic pro elektromobily.

Společnost Faraday Future je připravena investovat do první fáze stavby továrny 1 mld. dolarů. Ta vyroste v průmyslovém parku APEX Industrial Park v oblasti Clark County.

BONUS: GIGATOVÁRNA TESLA MOTORS OTEVŘE V DUBNU

"Chceme vybudovat něco víc než je jen běžná 'výrobní linka' - vytváříme 279 000 m2 dílen pro vášnivé tvůrce a vizionáře, kde mohou vznikat nové koncepty; odkud vzejdou nové objevy; kde se zjeví nové možnosti."

Jakmile bude továrna Faraday Future dokončena, zaměstná kolem 4500 lidí. Další tisíce nových pozic vzniknou v dodavatelském řetězci.

"Auto je mnohem víc než jednotlivý produkt - je to komplexní spojení, unikátních, specializovaných částí, které všechny pracují společně směrem k jedinému cíli: pohybovat se kupředu."

Faraday Future je zcela novou společností na trhu, která až dosud několik let fungovala v utajení. Jejím hlavním produktem mají být elektromobily, čímž bude konkurovat mimo jiné Tesla Motors.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zaplaťpánbůch, že v USA ještě existuje kapitalizmus a že někdo sebere balík peněz a investuje ho na zelené louce do něčeho převratně nového, co pokládá za perspektivně výnosné a při tom nese extrémní rizika z toho plynoucí. V EU už nic takového není možné. Továrna na takovýto "riskantní produkt" nevznikne dokud stát nevyhlási na elektromobily grant, náledně stát nezadotuje vybudování průmyslové zóny, do které teprve investor naleje peníze, ale jen pokud polovinu investice nedostane refundovanou od státu v otevřených i skrytých investičních pobídkách. Proto žádná nová "Tesla" už nikdy nevznikne v Evropě. Budeme rádi, když stávající koncerny s podporou státních peněz budou podobné firmy s odstupem desetiletí následovat.

Obrázek uživatele Jolinar

nic proti, ale v USA uz ty elektromobily dotuji delsi dobu a od statu urcite taky FF dostane pobidky stejne jako vybudovani prijezdovych cest k fabrice :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nemaji jediny produkt a uz maji byt rivalem pro nejvetsiho vyrobce elektroaut v usa? :D :D

tak urcite, v tesle uz strachy nespi :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nefunguje odkaz:Faraday Future dlouhodobě přetahuje talenty právě z Tesla Motors

Obrázek uživatele Jan Horčík

Opraveno, díky za upozornění.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

skoro funguje :-)
jen je potřeba opravit jednu část
tajn-konkurent   má být   tajny-konkurent
jak prosté, milý Watsóne

Ale jo, každá konkurence je dobrá. Minimálně k tomu, aby vítěz neusnul na vavřínech a nestal se z něj outsider. :-)

---

Hyundai Kona 64kWh, 1.500 km
Nissan Leaf 40kWh, 33.000 km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nenavážej se do Priuse, jo. :-DDD

Ačkoli Prius podle mého názoru není přímým konkurentem EV Tesla a na souboj Tesla vs. Faraday Futures má minimální vliv, tak obecně se to dá se aplikovat asi tak, že každá konkurence v daném segmentu je dobrá pro jeho vývoj.

---

Hyundai Kona 64kWh, 1.500 km
Nissan Leaf 40kWh, 33.000 km


10% sleva na produkty EVmotionVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol