Škoda City Car - malé auto z ČeskaŠKODA
Škoda City Car - malé auto z Česka
Dejte auto a autobus je zdarmaSVĚT
Dejte auto a autobus je zdarma
E-Scooter - elektroskútr od BMWVIDEO
E-Scooter - elektroskútr od BMW
Opel Ampera - dva dny s plug-in hybridemTEST
Opel Ampera - dva dny s plug-in hybridem

Evropská unie plánuje zakázat autům vjezd do center měst

Jan Horčík - 09 Březen 2011

Evropská komise už příští týden představí tzv. Bílou knihu. V části zabývající se bude podle německého listu Handelsblatt také stať, ve které EK doporučí zakázat do center měst vjezd autům na fosilní paliva. Nicméně teprve v roce 2050.   
auta - osobní auta - výfuk - emise

Jak bude vypadat svět za 40 let si dnes troufne odhadnout jen málokdo. má nicméně jasno v tom jak by měla vypadat v té době doprava.

Už kolem roku 2030, tedy za ne zas až tak vzdálených dvacet let, chce mít EU v centrech měst pouze polovinu automobilů na konvenční pohon, tj. benzin nebo naftu.

O dalších dvacet let později už tam nebude žádné. Toho chce mimo jiné dosáhnout tím, že harmonizuje daň z v celé Evropské unii.

Daň se navíc má odvíjet od toho kolik emisí se vypustí při spalování daného paliva. To bude znamenat značné znevýhodnění nafty, a tedy i silné protesty např. Francie, kde nyní dieselová auta převládají.

 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Někam se vytratilo nařízení Evropského parlamentu, respektive naše legislativa ho neuvedla v platnost, že v roce 2016 budou elektrovozy a CNG osvobozené od dálničních poplatku?! Nebo máte někdo informaci, na MD jsem nic nenašel a na odpověď čekám........

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jediný co by EU měla zakázat je EU!!!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

dnešní doba je sračková, EU všechno jenom zakazuje, zavádění elektromobilů, hybridů nebo aut co nemusí mít řidiče, vozy z budoucnosti vypadaj jak ošklivý krabice a je to čímdál horší, jak krásný to bylo třeba před 50 lety, ekologie se neřešila, design byl mnohem hezčí, EU nediktovala a hlavně nevim co je zajímavýho na tom si sednout do vozu kterej vypadá hůř než hovno, jezdí na elektřinu a vyťukat si lokaci kam chci jet, mě teda přijde hezčí sednou do auta, slyšet zvuk motoru, cítit vůni benzínu, slyšet přidávání otáček, řídit, ale dnešní doba a budoucnost se snaží všechno robotizovat a je to hnus

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Za 40let budou jezdit na fosilní paliva leda veteráni.

Jsem zjistil, že jako uživatel nemůžu smazat svůj komentář...Jen přepsat, šlo by to nějak vychytat?

Obrázek uživatele Jan Horčík

Podíváme se na to, díky za upozornění.

---

šéfredaktor magazínů Hybrid.cz a Ekologické bydlení

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Snad už brzy žádná evropská unie nebude. Oni si snad myslí, že za uzakazují k prosperitě. Tohle nemá budoucnost. Represe, to by jim šlo....ale motivace ? Zřejmě neznámý pojem.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To jakože budou úředníci chodit do kanceláří pěšky? I zahraniční vládní návštěvy?

Papláši, jejich rodiny, známí a spřátelení kmotři budou mít samozřejmě výjimky zdarma. Víte, jak se jim bude krásně jezdit po těch prázdných ulicích a parkovat kde se jim zamane? O tom to celé je.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ale kdeze :) oni budu mat zelene majaky a ich sa to tykat nebude :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Môžu použiť bicykle, alebo MHD :D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je pravda, ale najprv je treba tia autá zmeniť.
Ľudia nekúpia to, čo je pre nich nedostupné.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Domnívám se, že takové nařízení už tu mělo platit dávno. V centrech evropských měst vůbec nemají auta co dělat.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A co teprve lidi ty uz by tam vubec nemeli co delat. A co teprve bydlet, to je drzost co. Proberte se pane.

ano,výborný názora nápad hodný realizace,drobní podnikatelé,zámečníci,opraváři,prodejci ke kterým nebudete moci zajet autem pro zboží a ani jim ho dovézt,potraviny,železářství,cukrárny,všechno pojde ve prospěch multifunkčních hypercenter,kolem kterých se zase budou rozšiřovat obytné zóny v podobě satelitů na orné půdě a nakonec se do nich zakáže vjezd a vše se přesune opět o dvacet kilometrů dál a tak pořád dokola...emise nemají na svědomí jen auta ale třeba sopky,lodě,továrny,války,ropné vrty,kde se plyn pálí...auta u nás už nejsou jen trabanty,wartburgy,tatry 111,dýchavičné kloubové ikarusy...zajděte si na václaváku na guláš,nebo si kupte limču...a tak to dopadne!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Potom ale ani lidi. Dopadne to jako mnohde jinde. Centra umřou, zbude možná pár seniorů na procházce a turistů. Aktivity a obchod se přesune do velkých multifunkčních center u dálnic, s dobrým parkováním. No fakt výhra, ne ?

Vidím to stejně. Ve vztahu k automobilizmu vůbec panuje takový zajímavý schizofrenní vztah. Na jednu stranu politici chtějí, aby se prodávalo co nejvíc aut, protože s tím stojí a padá podstatná část příjmů státu, takže se vymýšlejí všelijaké pobídky, dotace, úlevy, šrotovné a jiné blbosti. Stejně tak potřebují, aby se prodávalo co nejvíc benzínu a nafty.

Na druhou stranu na samotné ježdění autem nebo nedejbože parkování jinde než na vlastním pozemku, je bráno jako trpěné zlo, které je potřeba vymýtit, podobně jako kouření nebo alkoholizmus a tak se snaží toto všemožně komplikovat, regulovat, zpoplatňovat nebo rovnou zakázat. Prostě lidi, kupujte co nejvíc aut a benzínu, ale proboha hlavně nikam nejezděte, nikde neparkujte a vrčte si s tím doma na zahradě.

Uhodil jste hřebíček na hlavičku ;) Ještě by mohli vymyslet, aby si motoristé postavili vlastní dálnice. A výmoly by měli také opravovat sami motoristé :D V moderních metropolích (Sydney, Seoul, Havířov) pochopili, že moderní společnost se bez aut neobejde....Jen děti si nemají kde hrát, protože místo hřišť se staví parkoviště.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanic

zajímavé články