BMW i3: dokument, CHAdeMO a brzdění

Vážení čtenáři, v neděli 16.2.2020 nebude funkční přidávání nových komentářů z důvodu přechodu na nový redakční systém. Omlouváme se za komplikace. V pondělí už přijdete do nového!

Jan Horčík - 08 Srpen 2014

Elektromobil BMW i3 v současné době plní stránky automobilových magazínů. Pro bavorskou automobilku jde o jednoznačný úspěch na poli elektromobility. Dnes pro vás máme dvě zajímavá video a informace o japonské verzi.auto elektromobil BMW i3

Elektromobil BMW i3 se pomalu, ale jistě začíná objevovat i na českých silnicích
foto: BMW

Elektromobil BMW i3 se úspěšně prodává v Evropě, i Japonsku. Magazínu InsideEVs se podařilo zjistit, že japonská verze je vybavena rychlodobíjecím konektorem CHAdeMO.

Protože jde o japonský standard a Japonsko je zemí s největším počtem CHAdeMO rychlodobíječek (1978), šlo ze strany BMW o logickou volbu. V Evropě je nicméně auto vybaveno rychlodobíjecím konektorem euroamerického standardu Combo2 (rychlodobíječek tohoto typu je přitom zatím v Evropě minimum).

Automobilka BMW zveřejnila krátké dokumentární video o tom jak elektromobil BMW i3 vlastně vznikal, od prvopočátků v podobě konceptu BMW Megacity až po finální produkt.

Nakonec přikládáme zajímavé, ač jen třináctivteřinové video uživatele Dee Jay, který natočil jak se BMW i3 chová při brzdění pouze rekuperací.

InsideEVs, BMW
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Škoda že u i3 ten dvouválcový motor nedisponuje dostatečným výkonem aby mohl auto pohánět trvale Určitě by to mělo pozitívní vliv na prodeje .

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ups...?!?
Výkon je dostačující...

Obrázek uživatele Jolinar

vykon toho generatoru je max 25kW a taky jsem uz nekde cetl ze to neni vzdy dost, obzvlast pokud chcete jet svizne a jeste i predjizdet...

Ale zas na druhou stranu, kdo by s tim chtel jet rychle, kdyz uz jede na rezervu ze? :)

Generátor REXu se snaží držet určitý SOC akumulátoru a pokud se nedaří, tak citelně omezuje výkon. Nicméně pokud se člověk uskromní, tak to prý není tak hrozné a rozhodně nejde jen o rezervu na dojetí k nejbližší dobíjecí stanici. V diskusích majitelé spíš než omezení výkonu vnímají negativně malou nádrž a nutnost při delších jízdách každou chvíli tankovat.

Obrázek uživatele Jolinar

dik za doplnkove info. Pritom v Evrope to ma vetsi nadrz skoro o 2 litry, celych 9l misto 7.2 :-)
kanistr s benzinem v kufru by to celkem vyresil...


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?