Audi R18 E-tron - další generace vítězného vozu Le Mans

Jan Horčík - 10 Prosinec 2013

Závodní vůz Audi R18 E-tron je výjimečný diesel-hybrid. Díky setrvačníku, který dokáže přední nápravě nabídnou sílu energii až 500 kJ, se mu v posledních letech daří porážet většinu konkurentů. Audi nyní chystá jeho novou verzí pro příští ročník Le Mans.auto Audi R18 E-tron

Audi R18 E-tron, verze pro rok 2014. Vypadá nebezpečně, co?
foto: Audi

Další ročník závodů Le Mans je pořád ještě šest měsíců daleko. Ale Audi a všechny další zúčastněné automobilky pochopitelně pilně pracují na nových strojích, které by jim v příští sezóně měly přinést pokud možno co nejvyšší umístění.

Za hybridním setrvačníkovým systémem pro Audi R18 E-tron quattro stojí společnost Williams Hybrid Power. V závodech se jakožto LMP (Le Mans Prototype) představil v roce 2012 a okamžitě se umístil na prvním místě. Od té doby závodí tým Audi prakticky výhradně s těmito vozy.

Také verze 2014 tohoto vozu bude využívat diesel-hybridní konfiguraci se setrvačníkem. Jak by také ne, když má takové úspěchy. Kromě obrázku však zatím Audi žádné podrobnější informace do světa nevypustilo.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Síla v kJ?

Obrázek uživatele Jan Horčík

Opraveno, díky za upozornění.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je to v podstatě za trest psát pro vzdělanější část veřejnosti :-)
to na určitých jiných serverech tyto problémy nemají


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil