Aktuálně.cz: ministr průmyslu Jan Mládek se snaží do Česka dostat továrnu Tesla

Jan Horčík - 01 Únor 2017

Český ministr průmyslu Jan Mládek podle magazínu Aktuálně.cz připustil, že probíhají "očuchávací rozhovory" mezi zástupci České republiky a americkou automobilkou Tesla. Dlouhodobě se spekuluje, že ta by u nás mohla postavit svou evropskou továrnu.auto elektromobil Hyundai Ioniq Electric ministerstvo průmyslu a obchodu

Podle našeho testu vynikající elektromobil Hyundai Ioniq Electric teď zkoušejí také na ministerstvu průmyslu. A asi se jim líbí, protože ministr Mládek začíná mít k elektromobilitě vřelý vztah.
foto: Hyundai

Automobilka Tesla Motors dnes buduje svou gigatovárnu v Nevadě. Ta je dokončena zhruba z jedné třetiny a už se v ní začaly vyrábět baterie, brzy přibudou také elektromotory a převodovky pro elektromobil Tesla Model 3. Plné výroby má dosáhnout příští rok.

Dlouhodobě se ale spekuluje, že Tesla postaví Gigatovárnu 2 v Evropě. A mezi vhodnými kandidáty je také Česko, konkrétně severní Čechy. Tam už ji lákají tamní podnikatelé i vědecká obec a nedávno proběhla dokonce schůzka na úrovni ústecké radnice.

Český ministr průmyslu Jan Mládek se v minulosti jako velký podporovatel elektromobility neprofiloval. Nedávno však převzal za ministerstvo průmyslu a obchodu do užívání elektromobil Hyundai Ioniq.

Ten ho nejspíš tak nadchl, že podle Facebooku Luďka Niedermayera (europoslanec za TOP 09, bývalý viceguvernér ČNB) aktuálně v Bruselu prohlásil, že "za nějakých 10 let bude velká část aut jezdit na elektřinu".

Časy se mění! Mládek samozřejmě nijak velkým zastáncem elektromobility být nemusí, ale je důležité, že si uvědomuje jak prestižní a obrovskou vzpruhou by investice Tesly pro Česko byla. Při nadcházející cestě do USA se chystá automobilku navštívit.

I samotný Luděk Nidermayer vidí v elektromobilitě podle svého příspěvku velkou budoucnost. "A pro skok v elektromobilitě tedy existuje nejen nutná technologie, ale i jasná motivace. Tou je nejen zlepšení životního prostředí, ale taky 'ekonomický zisk'. Zatímco ropu téměř ze 100 % dovážíme, nemalou část elektřiny vyrábíme sami," napsal.

Aktuálně.cz, vlastní
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele tvkuba

Zrovna jsem ho včera obhlížel na vlastní oko u parlamentu, asi tam byl Mládek "trochu pracovat." A byl to ten modrý Ioniq. Moc hezký autíčko.

---

TvKuba alias elektroblázen z vlastní vůle...:-)
11 let na e-skůtrech,65+ t.el.km.,ostrovní FVE ve stavu zrodu!

Ocuchavaci rozhovory.Blbec.BRD, GB a NL uz davno nabidli Tesle konkretni plochy pro stavbu.

---

heros

Obrázek uživatele Kuk

Jestli si Elon k němu čuchnul tak určitě zjistil, že mu strašně smrdí z držky.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

Mládek je darmožrout co by nejradši vokrad podnikatele a teď rve naše prachy do nesmyslnýho OKD. Já když přijdu vo práci tak mi dá úplný howno a tady bude uměle držet při životě průmysl, kterej jde ke dnu jenom proto že tam řvou lidi, místo aby si našli jinou práci jako každej normální člověk když už nemá ve stávající perspektívu.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Michelin

Souhlas.
Tohle hovado co prohlasilo o zivnostnicich, ze jsou to paraziti a malem nam vsem zadrelo internet, si jen snazi prihrat polivcicku. Kdyby to tu nahodou postavili bude moct vykrikovat jak se o to zaslouzil.

Radeji at ho k nicemu nepousti nebo az Elon zjisti jaky exoti nam tu ministruji bude odsud utikat jak namydlenej.

---

Více než 160tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přesně tak.
Pokud něco funguje a přijde tam Mládek tak se to zákonitě posere.
Mám úplně stejný názor na to aby tam za Elonem nejezdil, v zájmu ČR!

Mladek chce za kazdou cenu prosadit dostavbu Temelina a tak odbyt elektriny pro EV by se mu mohl libit. Na druhou stranu je velky rusofil a kdo vi, jak moc je zatizen ropnym prumyslem. Ruska manzelka ma asi take nejaky vliv. V kazdem pripade by bylo dobre aby byl na strane elektromobility proti spalovakum.
A Tesla Giga2 na Ustecku by se hodila.

Obrázek uživatele Kuk

Ale von byl taky u prolomení limitů že?

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

TO JE DOBŘE !! Máme za to rádi pana ministra Mládka.

Proboha Elone drž, se zpátky. Ne, že by se mi to v tý pustině na severu nelíbilo

---

Elektromobil Peugeot Ion sdílený se sousedy od 7/2018, najeto 32 tis. km.
Hyundai Kona electric najeto 47,5 tis. km.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak snad se to podaří, bylo by to velmi užitečné jak z pohledu změny průmyslu, tak z pohledu budoucích technologií.

Ano, může se říct že to zase bude jenom další montovna a fabrika na auta, jenže EV s sebou mohou v tomto období přinést možnost nastartování inovací v celé řadě odvětví, z čehož se dá pak těžit dále. To by také mohlo konečně udělat tečku za transformací ekonomiky, kdy se opět začne rozvíjet průmysl s vyšší přidanou hodnotou.

Možná by nebylo zlé zkusit udělat petici a tu pak zaslat na ministerstvo.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ak bude vízia EM splnená,
- bude to MONTOVŇA BEZ MONTÉROV - možná nejakí ľudia ako dohľad.
- a za tým nasleduje ZARUČENÝ PRÍJEM pre ľudí, ktorí montovať nebudú musieť.
zatiaľ socializmus na amícky spôsob - automaty makajú, ľudia dostávajú peniaze. žiadne idealistické každý podľa svojich schopností ...

Obrázek uživatele Josef

Mistr Mládek, nazývající podnikatele parazity, najednou nemá problém s jedním z největších podnikatelů... Zajímavý.

Darmozrout to je.
Je treba se ptat, k cemu to pak bude Dobre? CSSD si jen nahani volice a ve finale to pak zaplatime vsichni z dani. Vznikne montovna na zelene louce, ktera zamestna z 90% zahranicni pracovniky Doporucuju precist http://houska.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=583560

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Víte přece jak je to s ČSSD a podnikateli. Domácí podnikatele nemusí, možná nenávidí, ale k zahraničním korporacím jsou velmi srdeční.
Čím to asi bude? Že by potřebovali voliče? Lidi kteří jsou na tom dost dobře aby jim neutekli ke komunistům a špatně na to aby jim neutekli k pravici, tedy domácí zaměstnance zahraničních firem.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ano s ČSSD a vzorově Mládek.
Kde to trochu smrdí penězi co by se daly ulít pro stranu (a že jich potřebují).
Když to nevychází s atomem, tak to zkusíme s BEV.
Hold teplé místo ve vládě pro Mládka a ČSSD už bude končit, tak to potřebují stihnout co nejdřív!

Jinak si myslím, že Elon to postaví tam, kde mu dají nejvíc nebo nejlepší podmínky.
Taky by se mi to tady líbilo, ale za jakých podmínek?

ono to tak bývá. Odpůrci elektromobility v EV většinou nikdy ani neseděli. Kdo se jednou sveze nebo si ho i zařídí, tak už zpátky do spalováku nechce... :)

---

cca 240tis km na elektřinu - www.qauto.cz

Obrázek uživatele ozana

+1

---

Vlastníš-li jen 0,28 BTC pak patříš mezi 1% nejbohatších lidí na světě.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jo, jo sedel sem v Tesle, i3, leafu a tak raaad sem se vratil do spalováku!!!
Mluv za seve...

Co ti na ev vadilo?

---

cca 240tis km na elektřinu - www.qauto.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Chyběl mu hluk a smrad.

Obrázek uživatele Radovan

Svatá pravda, čichači jsou prostě jen obyčejní závisláci.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 83 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 37 tis. km (51 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017.


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil