Známý výrobce mobilů uvede svůj první elektromobil v roce 2024

Čínská společnost Xiaomi už před časem jasně řekl, že jde do elektromobilů. Podle nejnovějších informací své první auto představí v roce 2024.

Během tří let následujících po roce 2024 hodlá Xiaomi prodat 900 000 elektromobilů s tím, že každý rok představí jeden nový model. Řekl to aktuálně šéf Xiaomi na setkání s investory. Dodal, že pokud by Xiaomi, dosud vyrábějící spotřební elektroniku jako jsou mobily a zejména smart home produkty, nevstoupilo na trh elektromobilů, firma by zanikla.

Už dnes Xiaomi vyrábí elektrokola a elektrické mopedy. Úvodní investice do výroby elektromobilů má činit $1,54 mld., později to bude celkem $10 mld. Do světa elektromobility začíná pronikat čím dál tím více výrobců elektroniky. Aktuálně představil tři své první elektromobily taiwanský Foxconn, minulý rok předvedla na veletrhu CES elektromobil japonská společnost Sony.

zdroj: Electrek.co

12 komentářů u “Známý výrobce mobilů uvede svůj první elektromobil v roce 2024”

                1. OK, beru. Já ale budu radši, když tady EV bude vyrábět ŠA. A zatím teda nic nenapovídá krachu klasických automobilek, teda těch, které se na elektromobilitu připravili a vypadá, že koncern VW do toho jde.

Napsat komentář