Žluté vlaky nedostaly šanci. Proč?

Je tomu již téměř půl roku, co jsme zde informovali o konkurenci rýsující se na českých kolejích. V té době Radimu Jančurovi a jeho „žlutým vlakům“ média možná nedala tolik prostoru, kolik by si zasloužil. Nyní ho má asi víc, než by si přál.

Jelikož se v poslední době jedná o žhavé téma, není třeba jej zdlouhavě popisovat. „Žluté vlaky“ šanci nedostanou, hejtmani se totiž ani neobtěžovali zadat výběrové řízení. České dráhy tak mají na 10 let opět vystaráno, konkurence se bát nemusí. A právě absence výběrového řízení je to, co vadí nejen Jančurovi, ale i široké veřejnosti.

Majitel Student Agency kdysi rozčeřil vody v autobusové dopravě. Komu se předtím snilo o připojení k Internetu, příjemné stewardce a přijatelnému jízdému, než se objevily Jančurovi „žluté autobusy“? Za to by si zasloužil alespoň diskusi na úrovni, nikoli smetení ze stolu. A my všichni bychom si zasloužili od našich hejtmanů vysvětlení.

4 Comments on “Žluté vlaky nedostaly šanci. Proč?”

  1. Vážení, zdravím Vás z
    Vážení, zdravím Vás z Blanska. Moje maminka -78let – jezdí do Brna na kontrolu k lékaři. Jelikož má po operaci obou kyčlí ,jela tento týden z Blanska do Brna ŽLUTÝM VLAKEM.Po návratu mi sdělovala dojmy : nastupování a vystupování mi nedělalo žádné potíže – nejou tu příkré a vysoké schůdky, vlak čisťoučký a voňavý, příjemná atmosféra ,průvodčí s úsměvem ve tváři, v běloučké košili. Při vjezdu do brněnského nádraží nám popřáli pěkný den.To bylo svezeníčko.
    Tak by to mělo být pořád.
    Já k tomu jen dodávám, že až jednou budu ve věku mé maminky /snad i dříve/, tak snad budou Vaše žluté vlaky jezdit přes Blansko úplně běžně.Držím Vám palce. VS

  2. Vysvětlení je jednoduché.
    Vysvětlení je jednoduché. Vlaky i autobusy pana Jančury spojují pouze lukrativní místa. Pro ČD je osobní doprava spíše ztrátová a pokud by přišli o další zákazníky, byli by na tom ještě hůř. Tím chci říct, že pokud by autobusy a vlaky pana Jančury jezdily i do zapadlých částí republiky, zřejmě by nebyl problém. Pak by ale jízdné u něj bylo dražší než u ČD, alespoň podle mého soudu.

Napsat komentář