Ženevský autosalon 2014: Bridgestone sází na trvalou udržitelnost

Expozice značky Bridgestone na 84. mezinárodním autosalonu v Ženevě, který se konal od 4. do 16. března 2014, byla zaměřena především na trvalou udržitelnost. Dokladem jsou například inovativní recyklovatelné pneumatiky AirFree, nově vyvinuté pneumatiky „ologic“ pro elektromobil i3 a nejnovější generace hospodárných pneumatik Ecopia.

Do budoucnosti míří druhá generace koncepčních pneumatik Bridgestone „Air Free“, jimiž byl vybaven vystavený koncept malého vozu Toyota.
foto: Bridgestone

TISKOVÁ ZPRÁVA

Na obrazovce LCD v zadní zóně stánku s plochou 300 m² přiblížil Bridgestone návštěvníkům své aktivity směřující k trvale udržitelné společnosti a představil technologie, produkty a opatření, realizované pro dosažení těchto cílů.


„Trvalá udržitelnost tvoří základ dlouhodobé vize značky Bridgestone a letos v Ženevě představujeme některé vzrušující plody našeho vývoje v této oblasti. Od konceptu AirFree až po novou pneumatiku EP500 vystavujeme trvale udržitelné technologie pro budoucnost i současnost,“ říká Jake Rønsholt, generální ředitel oddělení korporátní a značkové komunikace společnosti Bridgestone Europe.Nová technologie ologicHvězdou ženevské expozice Bridgestone byl revoluční elektromobil i3, vybavený pneumatikami Bridgestone Ecopia EP500 s technologií ologic, který byl představen v listopadu 2013. Bridgestone vyvinul jedinečnou technologii „ologic“, použitou poprvé ve spolupráci s BMW, aby vyrobil pneumatiku, která podpoří hospodárnost a jízdní vlastnosti modelu i3.

Nové pneumatiky ologic využívají výhod velkého průměru a úzkého běhounu, aby poskytovaly vylepšenou aerodynamiku a nižší valivý odpor při zachování nejvyšší úrovně přilnavosti, zejména na mokru.Inovativní koncept AirFreeDo budoucnosti míří druhá generace koncepčních pneumatik Bridgestone „Air Free“, jimiž byl vybaven vystavený koncept malého vozu Toyota. Jedná se o neotřelý, inovativní přístup k trvalé udržitelnosti v podobě bezvzduchové pneumatiky, vyrobené z recyklovatelných materiálů.

Prototyp druhé generace přiblížil tento koncept ke komerčnímu využití díky vyšší nosnosti a nižšímu valivému odporu. Prémiové pneumatiky s přidanou hodnotou Uprostřed stánku byly vystaveny aktuální prémiové zimní a letní pneumatiky Bridgestone. Bridgestone má nyní kompletní řadu zimních pneumatik pro všechny modely osobních vozů a všechny druhy evropských zimních podmínek.

Hlavní hvězdou expozice v Ženevě byla zcela nová lamelová pneumatika Blizzak LM001. Pneumatika Blizzak LM001 nejenže překonává svého předchůdce, který má na svém kontě vítězství v testech pneumatik, ale díky své nižší hmotnosti snižuje také spotřebu paliva a emise CO2*.

Vystaveny byly rovněž pneumatiky Blizzak LM-32s pro výkonné osobní vozy s velkými rozměry kol a Blizzak LM-80 EVO pro vozy s pohonem všech kol a SUV.

V čele řady letních pneumatik stojí pneumatika Ecopia EP001S s nízkým valivým odporem, která je svým vynikajícím hodnocením A/A na štítku EU (hospodárnost a přilnavost na mokru) výrazným krokem kupředu v oblasti trvale udržitelné mobility.

Vystavena byla rovněž prémiová cestovní pneumatika Turanza T001 s vyspělými technologiemi pro bezpečný a hospodárný provoz. V expozici nechybí ani Potenza S001 RFT, vlajková loď Bridgestone mezi sportovními pneumatikami ve verzi s technologií run-flat pro nouzové dojetí při ztrátě tlaku vzduchu, a Potenza Adrenalin RE002, městská sportovní pneumatika v ultravysokovýkonném segmentu.Ocenění „Technologie pneumatik roku“

Technologie Bridgestone „ologic“ byla zvolena „Technologií pneumatik roku 2014“ (Tire Technology of the Year 2014) v anketě odborného časopisu Tire Technology International, která oceňuje inovativní přístup a dokonalé provedení v konstrukci pneumatik. Bridgestone vyvinul technologii „ologic“ pro revoluční elektromobil i3 s cílem zajistit budoucnost s trvale udržitelnou mobilitou.

Ocenění převzal Emilio Tiberio, ředitel vývoje osobních pneumatik v Technickém centru Bridgestone Europe, na veletrhu Tire Technology Expo 2014 v německém Kolíně nad Rýnem.

Bezpečnost bez kompromisů

Technologie Bridgestone „ologic“ využívá skutečnost, že větší průměr pneumatiky a vyšší pnutí nárazníkových pásů snižují deformace pneumatiky během jízdy. Díky tomu nedochází ke ztrátám energie v důsledku vnitřního tření. To pomáhá snižovat valivý odpor a prodlužovat dojezd na jedno nabití akumulátoru – jeden z nejvýznamnějších parametrů u elektromobilů.

Koncept s úzkým běhounem vylepšuje také aerodynamiku. Díky revoluční technologii běhounu a směsi Bridgestone „ologic“ je uvedeného pokroku dosaženo bez kompromisů v oblasti přilnavosti na mokru a suchu.

tisková zpráva

3 Comments on “Ženevský autosalon 2014: Bridgestone sází na trvalou udržitelnost”

  1. kaslat na bahno, ked prejdes
   kaslat na bahno, ked prejdes prave cerstvym cementom, betonom alebo asfaltom a do toho este kopa drobnych kamienkov, to este len bude nadhera. nechcem si pomysliet na deti ktore na parkovisku nacpu palicky do drazok. Pneumatiky cele z gumy a pocas vojny plnene senom, alebo v sucastnosti vojenske ktore drzia aj bez vzduchu. Nehovoriac o latke v pneumatike ktora sama vyplna dieru, dava tusit ze na prvom mieste je nieco ine nez „inovativne“ technologie.

   1. No právě proto o tom
    No právě proto o tom píšu. Mám totiž dojem, že to výrobce ošetří tak, že v záruce bude, že se pneumatika nehodí na nezpevněné,nebo znečištěné povrchy jinak že toho bude „warranty disclaimer“. Co jsou to slovensky paličky nevím (my máme jenom paličky od bubínku), ale kdyby tam ty děti rvaly palečky, tak to by bylo teda krutý. 🙂

Napsat komentář