Zdravotní klauni budou jezdit v elektromobilech Škoda Enyaq iV

Při příležitosti 20. výročí úspěšné spolupráce Škoda Auto poskytla neziskové organizaci Zdravotní klaun dva elektromobily Škoda Enyaq Coupé iV a příspěvek ve výši 1 000 000 korun.

Elektromobily budou sloužit k dopravě  zdravotních klaunů při jejich terapeutické činnosti, která spočívá v návštěvách dětí a seniorů  ve zdravotních a sociálních zařízeních a v případě dlouhodobě nemocných dětí  i v domácnostech. Ztvárnění obou vozů se ujali na slovo vzatí designéři: výslednou podobu  totiž určily samy děti v rámci soutěže „Auto pro Zdravotního klauna“. 

„Více než 20 let trvající spolupráce mezi Škoda Auto a organizací Zdravotní klaun se pro nás již  stala srdeční záležitostí a zároveň nedílnou součástí společenské odpovědnosti automobilky  v České republice. V rámci našeho závazku mimo jiné zapůjčujeme auta například pro cesty do  nemocnic nebo pečovatelských zařízení. Velmi mě těší, že tato vozidla navrhly samy děti, jejichž  výtvory na mě zapůsobily svou kreativitou a rozmanitostí. Srdečně děkujeme všem účastnicím  a účastníkům, kteří se naší letošní výzvy zúčastnili,“ říká Maren Gräf, členka představenstva  společnosti ŠKODA AUTO za oblast Lidé a kultura. 

Předání vozů proběhlo dnes v Praze během odpolední akce určené zejména rodinám s dětmi. Škoda Auto zajistila bohatý doprovodný program, přítomní byli i herec Josef Trojan či moderátor Tomáš Zástěra a herečka Barbora Jánová.  

Podoba obou automobilů vzešla ze soutěže „Auto pro Zdravotního klauna“, kterou během léta  uspořádala automobilka Škoda Auto. Obrázky vytvářely děti ve věku do 15 let a následně je do  soutěže zasílaly v tištěné nebo elektronické podobě. Do kreslení se mohly pustit i děti  v nemocnicích, kde byly k dispozici předtištěné omalovánky.  

Celkem děti odeslaly bezmála dvě stovky návrhů, z nichž odborná porota složená ze zástupců  ŠKODA AUTO a neziskové organizace Zdravotní klaun vybrala 20 finálních designů a o tom  nejúspěšnějším následně rozhodla veřejnost hlasováním na internetu. Druhý návrh určila odborná  porota. Autorkami vítězných podob aut pro klauny se staly 14leté Marie Gaubová a Anna Isabel  Baslerová, které si za svá díla odnesly hodnotné ceny.

Smyslem výtvarné soutěže „Auto pro Zdravotního klauna“ bylo zviditelnit důležité poslání  Zdravotních klaunů, kteří od roku 2001 pomáhají dětským a geriatrickým pacientům procházet  léčbou s úsměvem. Součástí designu vozů jsou proto i QR kódy, které umožňují finančně podpořit  organizaci Zdravotní klaun i těm, kteří vozy potkají. 

V České republice působí 93 profesionálních zdravotních klaunů, kteří pravidelně navštěvují 63  nemocnic, 10 domovů pro seniory a 1 hospic. Zlepšení psychického stavu během hospitalizace je  přínosné nejen pro pacienty, ale přenáší dobrou náladu i na ošetřující personál. Se svým heslem  „Kde je smích, je i naděje“ v současnosti pomáhají překonat složitou situaci i dětem a rodinám,  které byly nuceny uprchnout před válkou z Ukrajiny. 

Pomoc dětem a seniorům patří k základním pilířům společenské odpovědnosti automobilky Škoda Auto na mnoha úrovních, včetně pomoci vzdělávacím zařízením, organizacím na ochranu  ohrožených dětí nebo institucím působícím v sociálních službách.

zdroj: tisková zpráva

8 komentářů u “Zdravotní klauni budou jezdit v elektromobilech Škoda Enyaq iV”

    1. Je to koncernove auto, ma bratricky v DE a udajne ta nejlepsi platforma na svete. Ale u SW a mozna i u ridicich jednotek tam maji obrovsky gulas. Kazdy si zrejme hraje na svem dvorku a vsichni mrhaji vyvojovymi zdroji. Asi ty blikaci picovinky na cumaku potrebuji neco jineho nez id4. Umi Enyaq OTA update? Byla by sranda, kdyby dokazali pres OTA rozstrelit ridici jednotky😂
      Tesla to vsem ukazala jak se to ma delat, ale ocividne v MB i jinde nestihaji.

          1. 😀 netřeba, všichni dávno vědí a ti co stále vědět nechtějí nastalá situace brzo vědět donutí, ale to už přeci dávno víš, stačí jen chtít 😉 ps: ukecat se ta historie stejně jako nastalá realita fakt už nedá, ted už jde jen o tu budoucnost a ta se odvíjí od historie tezlatrejtrsbtc …. a ještě teprve bude 😉

Napsat komentář