Závodní speciál: dodávka Ford Pro Electric SuperVan

Na Festivalu rychlosti v britském Goodwoodu předvede Ford řadu produktových ukázek včetně světové premiéry Fordu Pro Electric SuperVan.

Novátorské, oddělením Ford Performance připravené verze obchodně úspěšných užitkových modelů značky Ford se chystají vtrhnout na Festival rychlosti v Goodwoodu, který se koná ve dnech 23. až 26. června. Na světoznámé akci nedaleko britského Chichesteru se v rámci řady produktů, které hledí vstříc budoucnosti, poprvé představí zcela nový Ford Pro Electric SuperVan, první plně elektrický SuperVan, a evropskou dynamickou premiéru si zde odbude nová generace modelu Ranger Raptor.

Zcela nový Ranger Raptor se také poprvé objeví v barevném provedení Very Gay Raptor, které podporuje komunitu LGBTQ+. Unikátní Ford Pro Electric SuperVan je inspirovaný nedávno představeným E-Transitem Custom, elektrickým nástupcem nejprodávanější dodávky v Evropě a jedním ze čtyř nových užitkových modelů s elektrickým pohonem, které Ford plánuje uvést na evropské trhy do roku 2024. Prvním z nich byl nový E‑Transit.

Nový SuperVan, který bude mezi jízdami do vrchu vystaven v hlavním paddocku, byl vyvinut s cílem předvést potenciál pohonu a konektivity nové generace elektrických modelů Ford Pro. Další podrobnosti o novém elektromobilu, nejnovějším z legendární řady divácky atraktivních, extrémně výkonných SuperVanů, jejichž historie se píše už déle než 50 let, zveřejní Ford 23. června.

„Už od roku 1971 je podstatou vozů Ford SuperVan posouvání hranic výkonu a prozkoumávání toho, čeho je s Transitem možné dosáhnout,“ řekl Mark Rushbrook, globální ředitel Ford Performance Motorsport. „Nový Ford Pro Electric SuperVan otevírá zcela novou éru možností díky elektrifikovanému pohonu a rozšířené konektivitě našeho nového, plně elektrického modelu E-Transit Custom.“

Dalším goodwoodským svědectvím o rozmanitosti inovací Ford Performance je evropská dynamická premiéra nové generace modelu Ranger Raptor. Špičkový sportovní pick-up, který se mezi jízdami do vrchu vydá i na náročnou terénní trať, je poháněn dvojitě přeplňovaným motorem EcoBoost V6 3.0 o výkonu 212 kW (288 k) a točivém momentu 491 Nm.

Ranger Raptor druhé generace, který byl poprvé odhalen začátkem letošního roku v dramatickém kaskadérském videu, nabízí ještě lepší jízdní vlastnosti na silnici i v terénu, mimo jiné díky tlumičům FOX Live Valve s účinkem závislým na míře stlačení a sedmi přepínatelným jízdním režimům pro různé typy povrchu od asfaltových silnic až po balvany. Pokročilou konektivitu zajišťuje nová generace systému Ford SYNC 4A® s 12palcovou dotykovou obrazovkou.

zdroj: tisková zpráva

2 Comments on “Závodní speciál: dodávka Ford Pro Electric SuperVan”

Napsat komentář