Ford E-Transit: elektrická dodávka s dojezdem 314 km

Díky konkurenceschopné ceně, rozsáhlé standardní výbavě, novým online funkcím a oceňovaným asistenčním systémům přináší elektrická dodávka Ford E-Transit zajímavou užitnou hodnotu.

Ford E-Transit, plně elektrická verze nejprodávanější dodávky na světě, nabízí provozovatelům užitkových automobilů prvotřídní kapacitu baterie, dojezd, výkon a unikátní palubní zdroj ProPower Onboard. Tyto vlastnosti doplňuje rozšířená standardní výbava s inteligentními asistenčními a bezpečnostními systémy doporučenými organizací Euro NCAP, stejně jako nabíjecí řešení Ford Pro Charging a celá integrovaná sada řešení Ford Pro pro optimalizaci spotřeby a nákladů na vlastnictví.

Nový vůz stojí v čele evropské premiéry Ford Pro – nové prodejní a servisní organizace s celosvětovou působností, jejímž cílem je zvyšovat produktivitu provozovatelů užitkových vozidel pomocí vynikajících automobilů a nejmodernějších produktů i služeb.

„E-Transit je pro provozovatele užitkových vozidel obrovským skokem. Jeho elektrický pohon, plně zachovaná přepravní kapacita a integrovaný podpůrný ekosystém Ford Pro zefektivní podnikání zákazníků a zvýší jejich produktivitu při přechodu na plně elektrické vozové parky,“ řekl Hans Schep, generální ředitel Ford Pro pro Evropu. „Díky cenám navrženým tak, aby odstranily veškeré bariéry vstupu, představuje E-Transit pro evropské firmy skutečně atraktivní nabídku.“

V návaznosti na náročný celosvětový testovací a vývojový program nyní Ford Pro a jeho partneři z řad evropských zákazníků využívají flotilu 60 vozů E-Transit k tomu, aby v praxi demonstrovali přednosti elektrifikovaných užitkových vozidel z hlediska produktivity. Z továrny v tureckém Kocaeli nedávno vyjely první sériové kusy, přičemž ještě před zahájením výroby si Ford připsal 5000 zákaznických objednávek.

Rozsáhlá standardní výbava

E-Transit poskytuje každému zákazníkovi rozsáhlou standardní výbavu a pokročilé technologie. Elektrifikace vozového parku je díky tomu jednodušší a výhodnější než kdykoli předtím. Vůz je navržen tak, aby uspokojil širokou škálu provozních požadavků. Standardně se dodává s baterií o využitelné kapacitě 68 kWh, která mu uděluje konkurenceschopný dojezd až 314 km dle metodiky WLTP. 

E-Transit je poháněn výkonným elektromotorem s točivým momentem 430 Nm a možností volby maximálního výkonu 135 kW nebo 198 kW. Užitečné zatížení činí až 1758 kg u modelu Van. Rozsáhlá nabídka zahrnuje celkem 25 kombinací karoserií Van, Double-cab-in-van a Podvozek s kabinou, různých délek a výšek a variant celkové hmotnosti od 3,5 do 4,25 tuny. E-Transit je také vybaven palubním zdrojem Ford ProPower Onboard, který může napájet nástavbu nebo elektrické nářadí příkonem až 2,3 kW.

E-Transit je nabízen ve dvou výbavových liniích, Base a Trend, a všechny vozy mají širší výbavu než ekvivalentní dieselový model. Již linie Base obsahuje elektronickou klimatizaci, bezklíčové startování a vyhřívání sedadel, čelního okna i zrcátek. S E-Transitem přichází do evropské nabídky užitkových vozidel Ford komunikační a informační systém SYNC 4, který se pyšní dvakrát vyšším výpočetním výkonem než SYNC 3 a ovládá se prostřednictvím intuitivní 12palcové dotykové obrazovky s antireflexní úpravou.

Řada Trend přidává funkce zvyšující produktivitu, jako je online navigační systém Ford, který dokáže naplánovat nejefektivnější trasu a informovat řidiče o nabíječkách, hustotě provozu, aktuální dostupnosti parkovacích míst a také zbývajícím dojezdu, jehož výpočet zpřesňují inteligentní algoritmy. Rozšířené hlasové ovládání a vestavěný systém Amazon Alexa pak pomáhají řidičům získávat potřebné informace, aniž by museli spustit zrak ze silnice.

Všechny vozy E-Transit jsou navíc standardně vybaveny modemem FordPass Connect, na kterém závisí nepřetržité připojení k ekosystému Ford Pro i softwarové aktualizace Ford Power-Up, jež přinášejí další funkce a výhody. Zákazníci rovněž získají doživotní předplatné FordPass Pro nebo Ford Pro Telematics Essentials a na jeden rok také přístup do sítě Blue Oval Charging Network. Fleetoví zákazníci dále obdrží bezplatný přístup k Ford Pro E-Telematics.

Oceňované asistenční systémy

Nezávislá organizace Euro NCAP již E-Transitu udělila zlaté ocenění za ucelenou soustavu asistenčních systémů. Model nabízí následující technologie: předkolizní asistent s detekcí chodců, inteligentní adaptivní tempomat s rozpoznáváním dopravních značek a hlídáním mrtvých úhlů s asistentem změny jízdního pruhu nebo asistent odbočování na křižovatce.

K dispozici je také systém automatického brzdění před překážkou při couvání, který za pomoci kamery a dalších senzorů detekuje chodce, cyklisty i statické překážky. Nejprve řidiče upozorní, ale pokud nezareaguje, začne také automaticky brzdit. Soustava 360° kamer pak na palubní obrazovce zobrazuje bezprostřední okolí vozu z ptačí perspektivy, čímž řidiči usnadňuje manévrování ve stísněných prostorách s omezeným výhledem. 

Mimořádně příznivé náklady na vlastnictví

Ford E-Transit představuje pro firmy, které chtějí přejít na elektromobily, přesvědčivou nabídku, která se za dobu vlastnictví ekonomicky vyplatí. Kromě výrazné úspory nákladů na palivo Ford Pro odhaduje, že náklady na údržbu a opravy budou o 40 % nižší než u ekvivalentních modelů se vznětovým motorem – a podle údajů Ford Pro má E-Transit ve Velké Británii i v Německu nejnižší servisní náklady ze všech přímých konkurentů.

Ford Pro nabízí ve své třídě nejlepší servisní interval jeden rok bez omezení počtu ujetých kilometrů, záruku osm let nebo 160 000 km na všechny vysokonapěťové elektrické komponenty včetně krytí nadměrné degradace baterie a také balíček asistenčních služeb pro elektromobily na jeden rok včetně nabíjení v nouzi. Celoevropská servisní síť Ford Pro Service je připravena na servis elektromobilů, po celé Evropě má 1500 certifikovaných prodejců elektromobilů a více než 4500 autorizovaných servisů.

SOUVISEJÍCÍ: Ford E-Transit Custom: další fáze elektrifikace

Po zahájení prodeje modelu E-Transit se ikonická rodina vozů Ford Transit rozroste o další čtyři nové elektrické modely. V roce 2023 dorazí zcela nový Transit Custom a víceúčelové Tourneo Custom, o rok později pak bude následovat menší dodávka Transit Courier nové generace a víceúčelové Tourneo Courier.

zdroj: tisková zpráva

One Comment on “Ford E-Transit: elektrická dodávka s dojezdem 314 km”

Napsat komentář