Závod ŠKODA Economy Run hledá nejšetrnější jezdce

ŠKODA podpoří i v letošním roce soutěž ŠKODA Economy Run. Ve 30. ročníku soutěže o nejhospodárnější jízdu s modely značky ŠKODA půjde i tentokrát o to, absolvovat předepsanou trať s co nejnižší spotřebou. Na okruh v okolí Mladé Boleslavi vyjede tento víkend 62 soutěžních posádek. Start a cíl soutěže, pořádané Automotoklubem Mladá Boleslav, je v Kosmonosech.

Škoda Fabia Greenline nedávno ujela rekordních 2006 km na jednu nádrž
foto: Škoda Auto

Na zhruba 350 kilometrů dlouhou trať vyjedou všechny modely značky Škoda Auto. Hodnoceny budou v osmi kategoriích dle zdvihového objemu a paliva, kromě toho byly vyhlášeny i zvláštní kategorie „ŠKODA Handy“ a „Historic“.

Hodnotí se celková spotřeba, emise CO2, průměrná rychlost a rozdíl mezi skutečnou a normovanou spotřebou. V poli účastníků budou vedle posádek z České republiky i posádky z Polska, Slovenska a Ruska. Poprvé nastoupí i handicapovaní řidiči. Okruh startuje v Kosmonosech s etapovým cílem v Trutnově.

O bezproblémový technický průběh Economy Run se postarají servisní služby ŠKODA. Poskytnou pro soutěž zázemí a kromě toho zajistí také technickou přípravu a kontrolu účastnických vozidel.

„Jsme velice rádi, že tuto soutěž už mnoho let můžeme podporovat,“ říká Roman Havlásek, vedoucí servisních služeb ŠKODA. „Economy Run je skvělý projekt nadšenců pro značku ŠKODA.

Účastníci každoročně znovu dokazují, jak šetrně a hospodárně se dá s vozy naši značky jezdit. To platí především pro aktuální modely GreenLine. Velice působivé jsou ale i výsledky historických ročníků.“

tisková zpráva

Napsat komentář