Zásuvky ABB budou vyrábět roboti společně s lidmi

Společnost ABB oznámila, že na nové výrobní lince v závodě na elektrotechnické výrobky v Ede v Nizozemsku, budou instalovány tři roboty YuMi. Ty mezi prvními umí spolupracovat s lidmi.

Takhle vypadá začátek Průmyslu 4.0
foto: ABB

Tři roboty Yumi, určené pro montáž malých součástí, budou montovat nové elektroinstalační krabice HW52-F. Dvouramenný robot díky své unikátní koncepci bezpečnosti umožňuje bezprostřední spolupráci s lidmi. Zároveň zvyšuje kvalitu práce, protože opakující se úkony provádí naprosto přesně a spolehlivě.

„Digitalizace a automatizace mají značný vliv na mnoho odvětví a to nejen ve výrobě zařízení, ale také v montáži. Části budov, dodávané na staveniště, budou ve stále vyšší míře předem smontované, což zvýší produktivitu a kvalitu,“ uvedl Doekle Terpstra, prezident Uneto-VNI, předního nizozemského sdružení instalace technologií a obchodu s komponenty.

„Stále širší využívání robotů zároveň posune činnost pracovníků od jednotvárných, opakujících se úkonů směrem k uspokojivější, kvalifikovanější a lépe placené práci. Pro naši výrobu je to všestranný přínos, který povede k dalšímu růstu.“

Mnohé obory již dnes přešly od hromadné výroby velkého objemu totožných výrobků k výrobě malého množství různého typu výrobků, jež je realizována v kratších produktových cyklech.

Mnozí výrobci zjišťují, že starší, jednoúčelové výrobní linky již nejsou dostatečně flexibilní, aby bylo možné výrobu rychle a efektivně přizpůsobit. Roboty spolupracující s lidmi, jako je například YuMi, umožňují výrobcům pohotově reagovat na nové růstové příležitosti a kratší produkční cykly.

Instalace v Nizozemsku navazuje na úspěšnou realizaci automatizačního řešení s kolaborativním robotem YuMi v závodě ABB v České republice, kde společnost ABB zvýšila produktivitu a flexibilitu montáže elektrických zásuvek tím, že umožnila spolupráci robotů a lidí na společných úkonech.

tisková zpráva

9 Comments on “Zásuvky ABB budou vyrábět roboti společně s lidmi”

 1. No pokud to bude jak v ABB Brno tak sou to jen představy
  No pokud to bude jak v ABB Brno tak sou to jen představy které s realitou nemají nic společného. Protože zde už do automatizace investovali stovky milionů a výroba je jen nižší více zmetků a odstavek a tak sou ztráty jen větší a vše se všude prezentuje jak je to super

  1. Brněnská bílá pracovní síla je dlouhodobě
   Brněnská bílá pracovní síla je dlouhodobě neperspektivní.
   Dnes globálně nejvhodnější hlavně k provádění jinde mnohem dražších krátkodobých pokusů na zaměstnancích.
   Zápaďákům pro masové nasazení stačí, pokud to už dosáhlo parametrů rychlosti a zmetkovosti lepší než mají dlouhodobě odpozorované u tmavých migrantů, kteří tvoří většinu pracovního trhu hlavní zaostalé části světa a sluníčkářskou ideologií brzy i v EU.

Napsat komentář