Za spolujízdu dostanou řidiči slevu u čerpací stanice

Český internetový projekt Jízdomat.cz včera uspořádal tiskovou konferenci kde představil řadu zajímavých novinek a oslavil třetí narozeniny. Hlavní novinkou je spolupráce se sítí čerpacích stanic Euroil (ČEPRO).

Webu Jízdomat.cz jsou už tři roky. Za tu dobu se na něm registrovalo téměř 70 000 uživatelů. Podle Jana Mittnera má ale český trh potenciál až 300 000 uživatelů.
foto: Jízdomat.cz

Řidiči, kteří nabízejí svezení tzv. spolujízdou, mohou využít speciální slevu na nákup pohonných hmot v síti čerpacích stanic EuroOil. Úsporu až 0,30 Kč na litr nabídne řidičům Jízdomat.cz, český portál, který spolujízdu zprostředkovává.

Slevu mohou uplatnit po předložení speciální virtuální karty na každé ze 191 čerpacích stanic po celé České republice. Testovací provoz je spuštěn už v prosinci, v roce 2014 by karty mohlo využít více než 20 tisíc řidičů registrovaných na Jízdomatu.

Jízdomat aktuálně sdružuje 70 000 registrovaných uživatelů, pro které je úspora peněz, času i životního prostředí při častém cestování důležitá. Zhruba dvě třetiny registrovaných uživatelů jsou podle našich informací na Jízdomatu nějak aktivní.

Právě úspora finančních nákladů řidičů vedla k dalšímu kroku – oznámení významné spolupráce se společností ČEPRO a.s., provozovatelem největší ryze české sítě čerpacích stanic EuroOil. Svým uživatelům Jízdomat vyjednal garantované slevy až 0,30 Kč na litr pohonných hmot.

auto screenshot Jízdomat.cz spolujízda
auto screenshot Jízdomat.cz spolujízda

foto: Jízdomat.cz

„Spolujízda autem je moderní způsob dopravy a řidiče, kteří jsou ochotni nabídnout místo v autě, se snažíme co nejvíc motivovat. Jednou z cest byla i myšlenka slevové karty pro naše uživatele. Rozložení sítě 191 čerpacích stanic EuroOil se z téměř 90 % překrývá s trasami vypisovanými na Jízdomatu, a to v dojezdové vzdálenosti do jednoho kilometru. Ceny pohonných hmot v síti EuroOil se také stabilně drží na nejnižších hladinách v ČR při garantované kvalitě,“ zdůvodnil výběr partnera slevy Jan Mittner, zakladatel portálu Jízdomat.

Zažádat o slevovou kartu mohou všichni registrovaní uživatelé na stránkách Jízdomatu. Systém přidělí každému virtuální kartu s unikátním kódem. Snadné použití budou mít majitelé chytrých telefonů, kteří kartu ukážou v rámci mobilní aplikace (brzy pro iPhone, Android a Windows) nebo webu. Ostatní si mohou kartu vytisknout a nosit ji s sebou.

Spolujízda autem je moderní alternativou pro pravidelné i nárazové cestování. Přispívá k ochraně životního prostředí a přináší úsporu řidičům i spolujezdcům. Ti přispívají na náklady na cestu částkou, která je běžně srovnatelná nebo menší, než jakou by zaplatili v prostředcích hromadné dopravy. Trend spolujízdy se silně rozmáhá v zemích západní Evropy.

tisková zpráva, vlastní

One Comment on “Za spolujízdu dostanou řidiči slevu u čerpací stanice”

Napsat komentář