Výroba elektromobilů bude do šesti let levnější, než výroba fosilů, hlásí Bloomberg

V nejnovější předpovědi BloombergNEF se dočteme to, co řada insiderů už dlouho tuší. Do roku 2027 mají být elektromobily výrobně levnější, než spalovací auta.

Tesla Model 3 dnes patří k nejprodávanějším elektromobilům na světě.
foto: Tesla

Rok 2027 se podle BloombergNEF týká elektromobilů typu Tesla, tedy drahých, velkých, prémiových vozů. Už o rok později mají ale cenové parity dosáhnout také malé elektromobily. Pokud se to podaří, bude to znamenat jediné: definitivní konec spalovacích motorů v osobních vozech.

Jestliže je totiž dnes pro většinu lidí největší překážkou pořizovací cena a posléze dojezd, do pěti šesti let by tyto mohly být minulostí. A to je ještě předpověď BloombergNEF poměrně konzervativní! Investiční banka UBS předpokládá cenovou paritu už v roce 2024.

Analytické společnosti pracují s zejména s obřími investicemi v řádech desítek až stovek miliard eur/dolarů, které dnes do výroby baterií a elektromobilů směřují. Aby se investorlm vrátily, bude potřeba, aby se ročně prodávaly miliony elektromobilů. Které se neprodají jinak, než tak, že je výrobci nabídnou za přijatelné ceny.

19 Comments on “Výroba elektromobilů bude do šesti let levnější, než výroba fosilů, hlásí Bloomberg”

   1. je na tom bulvárního toto:
    „Výroba elektromobilů bude do

    je na tom bulvárního toto:

    „Výroba elektromobilů bude do šesti let levnější…“

    a co když nebude a bude konec světa anebo bude to dle a támdle to, takže kulový jasný 🙂 správně informačně nepropagandystycky by mělo být napsáno :

    Výroba elektromobilů by měla do 6ti let být levnější… 😉 ferdo

   1. no a čemu nerozumíš?? píšou tam jasně provinčností,
    no a čemu nerozumíš?? píšou tam jasně provinčností, navozováním paniky, skandalizací, personalizací, populismem… neumíš snad číst? Takže ano článek zavání bulvárem, neboli účelovým zaujatým propagandystyckým věštění z křištálově elektromobilní koule že za 6 let nebude konec světa ;))

   2. Ano a označit spalovací auto fosilem je něco jiného než
    Ano a označit spalovací auto fosilem je něco jiného než vyjádření negativních emocí vůči tomuto pohonu? UPS PaRi se projevil jako pitomec
    A pokud tomu tak není, žádám vás o doložení podkladů, že slovo „fosil“ je termínus technikus bez hanlivého zabarvení jako označení spalovacího auta.

        1. Jedovatej smrad je jedovatej smrad a ani mrkající a
         Jedovatej smrad je jedovatej smrad a ani mrkající a smějící se medvídek s tím nic nenadělá.

        2. to jsem nevěděl, že produkt Andrejovo dálkového studia
         to jsem nevěděl, že produkt Andrejovo dálkového studia ZŠ už je i dospělý.

 1. Plast není kde koupit a my nejsme schopni plnit zakázky…
  Plast není kde koupit a my nejsme schopni plnit zakázky… „Standardně byla dodávka plastového granulátu za 3–4 týdny. Dnes ale dostáváte termín na listopad… Další plast, který jsme měli objednaný na konec května, nám zase dorazí až v únoru. Reálně hrozí, že zastavíme výrobu nejen pro BMW… ;))

Napsat komentář