Všechny vozy Peugeot nabídnou umělou inteligenci ChatGPT

Už na začátku letošního roku Peugeot jako jeden z prvních výrobců automobilů začlenil do svých modelů ChatGPT. Prvním krokem byla rozsáhlá pilotní fáze, během které si výhody umělé inteligence ve vozech mohli vyzkoušet zákazníci v pěti vybraných evropských zemích.

Nyní přichází další etapa, která zavede ChatGPT do celé produktové řady Peugeot. Současně se rozšiřuje i počet zemí, ve kterých mohou klienti tuto technologii využívat, mezi nimi je i Česká republika.

SOUVISEJÍCÍ: ChatGPT je již dostupný v mnoha modelech značky Volkswagen

ChatGPT, který je zabudován do legendárního systému i-Cockpit® a aktivuje se prostřednictvím hlasového asistenta „OK PEUGEOT“, odpovídá na jakékoliv otázky a nabízí širokou škálu inovativních služeb.

Významný hráč v oblasti inovací

Značka Peugeot hraje dlouhodobě významnou roli v oblasti inovací určených pro řidiče i posádku vozu. Nejinak tomu je i v zavádění umělé inteligence. I zde je Peugeot průkopníkem.

Po otestování funkce ChatGPT během úspěšné pilotní fáze, do níž se od začátku letošního roku zapojilo více než 10 000 zákazníků, nabízí nyní Peugeot generativní umělou inteligenci ke všem svým modelovým řadám.

Peugeot zavádí ChatGPT u všech svých modelů nejnovější generace vybavených hlasovým ovládáním. Týká se to těchto modelů Peugeot: 208, 2008, 308, 308 SW, 408, 508, 508 SW2, Rifter, Traveller, Partner a Expert. Koncem roku se přidají i nový Peugeot 3008 a 5008.

Umělá inteligence ChatGPT bude nabízena u všech modelů Peugeot na 17 evropských trzích a ve 12 jazycích. K dnešnímu dni se jedná o největší evropské trhy značky: Francie, Itálie, Německo, Portugalsko, Rakousko, Španělsko a Velká Británie. Do konce července bude ChatGPT k dispozici také v Belgii, České republice, Dánsku, Irsku, Lucembursku, Nizozemsku, Norsku, Polsku, Švédsku a Švýcarsku. 

ChatGPT je dodáván jak pro nové vozy, tak pro stávající zákazníky, kteří k němu získají přístup prostřednictvím aktualizace „over the air“, bez nutnosti návštěvy prodejce.

ChatGPT je součástí balíčku Connect Plus nebo je pro zákazníky, kteří si vůz pořídili před zavedením tohoto balíčku, k objednání jako funkce na vyžádání.

Peugeot i-Cockpit®: jednoduchý a intuitivní přístup k ChatGPT

Generativní umělou inteligenci ChatGPT, která se stává součástí systému Peugeot I-Cockpit®, vyvinula organizace OpenAI. Tento chatbot byl schopen obsáhnout obrovské množství dat, aby je mohl svým uživatelům poskytovat sofistikovaným, přesným a efektivním způsobem.

Interakce s ChatGPT se odehrává prostřednictvím palubního hlasového asistenta v Peugeot i-Cockpit®. Stačí říct „OK PEUGEOT“ a formulovat dotaz, aby se ChatGPT spustil.

Praktické služby a zábava pro zpříjemnění každé cesty

ChatGPT dokáže odpovědět na celou řadu složitých otázek a vést konverzaci. Pokud například přijedete do nějakého města, můžete jej požádat, aby vám poradil, které památky navštívit, poté vám poví o historii těchto míst a nakonec, pokud si to budete přát, vás k některému z nich dovede pomocí navigačního systému vozu.

Zavedením umělé inteligence ChatGPT do svých vozů přináší Peugeot revoluci v oblasti hlasových povelů, neboť umožňuje interaktivně, plynule a intuitivně zodpovědět jakoukoli otázku na jakékoli téma.

ChatGPT ale umí mnohem víc než jen odpovídat na otázky. Dokáže například vymyslet kvíz. Stačí několik vteřin a umělá inteligence se tak během několika vteřin postará o celé hodiny zábavy na dlouhých cestách.

zdroj: tisková zpráva

One Comment on “Všechny vozy Peugeot nabídnou umělou inteligenci ChatGPT”

Napsat komentář