Volvo XC40 Recharge: elektromobil se severským citem pro bezpečnost

Volvo XC40 Recharge je další elektromobil typu crossover, který bude vedle Tesla Model Y a dalších soutěžit o přízeň zákazníků. Podívejte se, co nabízí.

Elektromobil Volvo XC40 Recharge bude konkurovat modelům jako Tesla Model Y, Hyundai Kona Electric, Kia e-Niro a dalším. Mezi hlavní přednosti má patřit důraz na bezpečnost, kterou je značka Volvo pověstná.
foto: Volvo

Elektromobil Volvo XC40 Recharge nabídne dle oficiálních informací díky 78kWh baterii dojezd přes 400 km WLTP, dva motory o celkovém výkonu 300 kW, 11kW palubní nabíječku a 150kW DC rychlonabíjení. Zrychlení 0-100 km/h zvládne během 4,7 sekundy.

Zavazadlový prostor nabídne objem 413 litrů, stejně jako u konvenční verze Volvo XC40. Tažně zařízení zvládne až 1,5 tuny. Na výběr bude z osmi barev včetně novinky „Sage Green“.

Zajímavostí je, že elektromobil Volvo XC40 využije nový operační systém Google Android pro auta. Ten bude samozřejmě zvládat i ovládání hlasem.

Auto je možné předobjednávat už teď. Dodávky prvním zákazníkům by měly začít koncem letošního roku. Cena by se měla pohybovat kolem 1,4 mil. Kč.

12 Comments on “Volvo XC40 Recharge: elektromobil se severským citem pro bezpečnost”

   1. Jenže on runner není primitiv, naopak on bude asi dost
    Jenže on runner není primitiv, naopak on bude asi dost mazanej, tě zase nachytal. běžec proti mišelínovi, taková místní klasika 🙂

    Ta mrdka není vždy vulgarita, tvrdí ústav pro jazyk český. je to i hanlivé nevulgární označení věci co nefunguje nebo funguje blbě.
    a pravdu maj, u nás se to tak používá. já třeba mám elektrický šroubovák a je to hrozná mrdka, pořád se přehřejvá.

    Takže jeho příspěvek není vulgární a je hanlivej ale i pravdivej, ta volva maj komoušskej omezovač rychlosti a kameru snímající řidiče.

    Naopak tvůj příspěvek uráží konkrétního uživatele a podle pravidel diskuze by měl být smazán. 🙂 Život je svině 🙂

Napsat komentář