Volvo Trucks dodá 100 elektrických nákladních vozidel společnosti DFDS

Společnost Volvo Trucks získala objednávku na 100 elektrických nákladních vozidel od logistické společnost DFDS. Tímto nákupem DFDS přebrala od Volvo Trucks již 225 elektrických nákladních vozidel a disponuje největším vozovým parkem e-trucků v Evropě.

DFDS, jedna z největších lodních a logistických společností v severní Evropě, zaznamenává rostoucí poptávku po dopravních řešeních s nižším vlivem na životní prostředí. V souladu s tímto trendem proto objednala od společnosti Volvo Trucks dalších 100 elektrických nákladních vozidel. Jejich předchozí objednávka DFDS od Volvo činila celkem 125 těžkých elektrických nákladních vozidel. 

V současnosti je v provozu 95 elektrických nákladních vozidel Volvo ve Švédsku, Dánsku, Litvě, Belgii a Nizozemsku, přičemž zbývajících 30 by mělo být dodáno v průběhu roku 2024. Díky rostoucímu vozovému parku elektrických nákladních vozidel společnost DFDS do konce roku 2023 snížila emise skleníkových plynů o 1 516 tun.

SOUVISEJÍCÍ: Elektrický náklaďák Volvo FH Electric získal ocenění „Truck of the Year 2024“   

Nová elektrická nákladní vozidla budou nasazena na devíti trzích po celé Evropě, včetně Velké Británie, Irska, Nizozemí, Belgie a Švédska. Půjde o inovované a energeticky úspornější modely Volvo FH Electric a Volvo FM Electric. 

DFDS v současnosti vlastní největší vozový park těžkých elektrických nákladních vozidel v Evropě a je na dobré cestě splnit svůj cíl mít do roku 2030 elektrifikovaných minimálně 25% svého nákladního vozového parku. 

Některé z nových elektrických nákladních vozidel budou nasazena pro přepravu zboží do a z výrobního závodu Volvo Trucks v Göteborgu. Od roku 2019 společnost Volvo Trucks prodala elektrická nákladní vozidla zákazníkům ve 45 zemích na šesti kontinentech.

Volvo Trucks v současnosti nabízí nejširší produktovou řadu elektrických nákladních vozidel v odvětví s osmi modely, které pokrývají velmi širokou škálu přepravních úkolů v rámci měst a mezi nimi. 

zdroj: tisková zpráva

One Comment on “Volvo Trucks dodá 100 elektrických nákladních vozidel společnosti DFDS”

Napsat komentář