Volvo nabízí v elektromobilech asistenta dojezdu

Řidiči plně elektrických vozů Volvo XC40 Recharge mají možnost ještě více optimalizovat dojezd díky nové palubní aplikaci asistent dojezdu, která bude součástí nejnovější softwarové aktualizace vzdáleným přístupem dostupné pro vozy Volvo s infotainment systémem s OS Android Automotive.

V rámci nejnovější aktualizace vzdáleným přístupem mohou řidiči plně elektrických vozů Volvo očekávat také zvýšení dojezdu, k němuž dojde na základě vylepšení chytré správy akumulátoru a výkonu rekuperačního systému. Součástí je také chytřejší časovač pro tepelnou přípravu vozu a jeho akumulátoru před odjezdem.

Aplikace asistent dojezdu, která je příkladem strategie automobilky Volvo Cars přesouvat vývoj softwaru co nejvíce pod vlastní taktovku, pomůže řidičům sledovat dostupný dojezd jejich čistě elektrických vozů Volvo a optimalizovat tuto vzdálenost prostřednictvím chytré správy akumulátoru a rad přispívajících k efektivnějšímu jízdnímu stylu řidiče.

Díky aplikaci, která se hladce integruje do infotainment systému s OS Android, získají řidiči plně elektrických vozů Volvo jasný a přesný ukazatel odhadované dojezdové vzdálenosti a spotřeby energie v reálném čase. Aplikace řidičům mimoto pomůže porozumět klíčovým faktorům ovlivňujícím jejich dojezd.

Funkce optimalizace dojezdu, která je součástí aplikace, může v zájmu zvýšení dojezdové vzdálenosti automaticky upravit chod klimatizačního systému, což bude užitečné především na delších cestách, kdy nebude nutné tak často dělat zastávky na dobíjení vozu.

Společnost Volvo Cars má v plánu až do vydání plnohodnotné verze pokračovat v dalším vývoji aplikace, což s sebou ponese zavedení dalších funkcí, jako je například trénink řidičů prostřednictvím chytrých a jasně srozumitelných doporučení k upravení jízdního stylu a rychlosti jízdy v zájmu maximalizace dojezdu.

Aplikace je dostupná prostřednictvím nejnovější softwarové aktualizace vzdáleným přístupem určené pro vozy Volvo XC40 Recharge. Ve vozech Volvo C40 Recharge bude instalována již z výroby.

„Díky vlastnímu vývoji softwaru a aktualizacím na základě vzdáleného přístupu můžeme naše vozy průběžně vylepšovat a tím zajistit, že bude vaše čistě elektrické volvo stále ve skvělé kondici,“ uvedla Sanela Ibrovic, ředitelka  pro on-line služby ve společnosti Volvo Cars.

Automobilka Volvo Cars nabízí aktualizace vzdáleným přístupem od začátku letošního roku a postupem času je hodlá zpřístupnit pro další modely a trhy Volvo, čímž se stane v této oblasti průmyslovým lídrem. Protože je tato forma aktualizací pro zákazníky jednoduchá a pohodlná, pomůže jim udržovat jejich vozy stále aktuální, aniž by museli navštěvovat autorizovaného partnera pro prodej a servis vozů Volvo.

Mezi další funkce a aktualizace v rámci nejnovější verze softwaru patří vylepšení bezpečnostních systémů, nové informace o chladných klimatických podmínkách, které by mohly mít vliv na dojezd vozu, a také opravy chyb.

Řidiči uvidí informace o aktuální verzi softwaru na displeji středové konzoly, přičemž budou prostřednictvím Volvo Cars aplikace upozorňováni na plánované softwarové aktualizace a prostřednictvím notifikací v aplikaci mohou sledovat postup stahování a instalace.

zdroj: tisková zpráva

Jeden komentář u “Volvo nabízí v elektromobilech asistenta dojezdu”

Napsat komentář