Volvo EM90: nový MPV elektromobil pro Čínu

Elektromobil Volvo EM90 nabídne dle čínského testovacího standardu CLTC dojezd až 738 km. Auito je vybaveno 116kWh baterií, u níž se předpokládá, že se z 10 na 80 % nabije za méně než 30 minut.

Model EM90 je poháněn elektromotorem o výkonu 200 kW, díky němuž zvládne zrychlit z nuly na 100 km/h během 8,3 sekundy. Steně jako nové SUV Volvo EX90 je i EM90 opatřen hardwarem nezbytným pro využívání výhod obousměrného nabíjení. Díky této funkci bude možné využívat Volvo EM90 jako powerbanku pro nabíjení jiných elektrických vozidel nebo spotřebičů.

Model EM90 je k dispozici s 19″ nebo 20″ koly, která díky spojení konstruktérského umu a aerodynamické účinnosti přispívají k optimalizaci dojezdu.Z pohledu bezpečnostních prvků je model EM90 vybaven naší technologií pro zajištění bezpečného prostoru Safe Space, díky čemuž pomáhá chránit nejen posádku vozu, ale také osoby v jeho okolí.

Volvo EM90 se mimoto může pochlubit širokou sadou pokročilých bezpečnostních systémů opírajících se o vyspělé počítačové jádro a všestranně zaměřenou sadu senzorů zahrnující kamery s vysokým rozlišením, kamery zobrazující okolní prostor, radar s milimetrovými vlnami a ultrazvukové radary.

zdroj: tisková zpráva, foto: Volvo Cars

Napsat komentář