Volvo Cars bude vyrábět malý elektromobil EX30 v belgickém Gentu

V reakci na silnou poptávku po elektromobilu Volvo EX30 se společnost Volvo Cars rozhodla začít ho od roku 2025 vyrábět v belgickém Gentu.

Elektromobil Volvo EX30 byl odhalen zkraje letošního roku a od té doby si získal sympatie téměř všech a hned i několik významných ocenění, včetně titulu Auto roku magazínu The Sun a Malé SUV/crossver roku od Sunday Times.

Výroba modelu EX30 byla zahájena v předchozí části roku v čínském Čang-ťia-kchou, přičemž mají být první vozy dodány svým novým majitelům koncem letošního roku.

Díky rozhodnutí vyrábět elektromobil Volvo EX30 v Gentu dojde k navýšení výrobní kapacity tak, aby korespondovala s očekávanou poptávkou po tomto voze v Evropě a současně uspokojila také potřeby vývozu do celého světa. To mimo jiné odráží ambice švédské automobilky vyrábět své vozy tam, kde se jich prodává nejvíce.

SOUVISEJÍCÍ: Nový elektromobil Volvo EX30 poprvé v Česku

Tímto rozhodnutím dojde taktéž k nárůstu výrobní flexibility u modelu, od kterého automobilka očekává, že se v nadcházejících letech stane jedním z jejích nejlépe prodávaných vozů. Uvedený přístup představuje osvědčený koncept společnosti Volvo Cars, která vyrábí svá nejprodávanější SUV XC60 a XC40 v Evropě i v Číně.

„Naším cílem je prodávat model EX30 s atraktivním ceníkem po celém světě, čímž chceme usnadnit širšímu okruhu lidí přechod na elektrický vůz Volvo a současně i zvýšit zisky společnosti,“ uvedl Jim Rowan, generální ředitel společnosti Volvo Cars. „Rozšíření výroby do továrny v Gentu je logickým krokem v souladu s reakcí na silnou globální poptávku po našem vzrušujícím malém elektrickém SUV.“

Volvo se může pochlubit jedním z nejambicióznějších elektrifikačních plánů v automobilovém průmyslu. Jeho součástí je záměr přejít do roku 2030 na výrobu výhradně plně elektrických vozů. Jedním z dílčích cílů je dosáhnout již v polovině aktuálního desetiletí 50% podílu plně elektrických vozů na celkovém prodeji.

V tomto směru hraje Volvo EX30 významnou roli, protože společnost Volvo Cars očekává, že zásadně přispěje k dosažení jejích cílů s ohledem na růst a ziskovost. Tím se stává model EX30 základním kamenem probíhající strategické transformace společnosti Volvo Cars.

Po připojení k modelům XC40 a C40 na výrobní lince v Gentu se Volvo EX30 stane již třetím plně elektrickým modelem Volvo vyráběným v Evropě. To posílí možnosti výroby elektrických vozů Volvo v regionu a současně umocní důležitou roli výrobního závodu v Gentu s ohledem na elektrifikační strategii automobilky.

zdroj: tisková zpráva

2 Comments on “Volvo Cars bude vyrábět malý elektromobil EX30 v belgickém Gentu”

  1. nikde se vesmes neda docist co je silna poptavka u EX30? i to ze se ma dane Volvo vyrabet v EU az od roku 2025 znaci ze to asi az tak silene nebude, prvotni ohlas se dal cekat, otazkou je , jak moc bude poptavka pokracovat i v dalsich letech

    EX30 je auto po kterem pokukuju, jako nahrada za dosluhujiciho Passata

Napsat komentář