Volkswagen urychluje transformaci výrobního závodu Wolfsburg

Volkswagen investuje v prvním kroku €460 mil. do rekonstrukce závodu Wolfsburg, který se stane výrobním centrem pro elektromobilitu.

Volkswagen připravuje výrobní závod Wolfsburg na budoucnost. V prvním kroku do začátku roku 2025 investuje značka Volkswagen do svého hlavního výrobního závodu v sídle koncernu 460 milionů Eur. Ve středu 7. prosince to oznámil CEO značky Thomas Schäfer na podnikové schůzi ve Wolfsburgu. Investice budou směřovat především do přípravy výroby nového modelu ID.3.

Kompaktní elektromobil bude sjíždět z montážní linky ve Wolfsburgu od roku 2023 – zpočátku půjde o částečnou výrobu, kompletní výroba je plánována od roku 2024. Celý proces zavedení výroby nového modelu bude dokončen nejpozději na konci roku 2025. Nyní probíhají přípravy na nezbytná opatření, která zajistí zaměstnancům potřebnou kvalifikaci.

Po spuštění produkce modelu ID.3 zvýší dlouhodobé vytížení výroby elektromobilů ve Wolfsburgu ještě jeden zcela elektrický model v rostoucím segmentu SUV. Nový model bude technicky vycházet z modulární platformy pro elektromobily MEB. Platforma pro elektromobily Volkswagen bude jako MEB+ výrazně zdokonalena, aby poskytovala ještě vyšší úroveň hospodárnosti.

Jako další pilíř výrobního závodu Wolfsburg bude následně realizován projekt elektromobilu Trinity. Jeho základem bude budoucí celokoncernová automobilová platforma SSP (Scalable Systems Platform). Nejpozději na konci roku 2033 bude značka Volkswagen ve Wolfsburgu vyrábět výhradně elektromobily, což bude platit i pro všechny ostatní evropské výrobní závody Volkswagen.

Prvním krokem do elektrické budoucnosti výrobního závodu je jeho příprava na produkci ID.3. Tento elektromobil bude od roku 2023 sjíždět z montážní linky nejen jako doposud v Cvikově, ale také ve Wolfsburgu. Pro největší výrobní závod koncernu Volkswagen to je první elektromobil na základě platformy MEB.

Vedoucí značky Thomas Schäfer uvedl, že v budoucnosti se v hlavním závodě plánuje výroba ještě jednoho modelu na platformě MEB, jímž bude zcela elektrické SUV. „Je to globálně největší automobilový segment, v němž je doma také náš oblíbený Tiguan. Nový model může skvěle doplnit naše bestsellery ID.4 a ID.5. Chceme tak naši pozici na trhu dále upevňovat a zákazníkům nabízet vozidla vysoké kvality, na kterou jsou zvyklí,“ řekl Schäfer.

Volkswagen použije pro své elektrické SUV zdokonalenou verzi úspěšné elektromobilové platformy MEB s označením MEB+. Schäfer k tomu říká: „MEB má stále velký potenciál. Naším cílem je posunout tuto platformu na ještě vyšší úroveň. Proto vynakládáme velké investice na její další vylepšení. Díky platformě MEB+ budeme skvěle připraveni na nadcházející roky.“ Již v roce 2020 analytici důkladně prostudovali platformu pro elektromobily Volkswagen a došli k závěru, že je „nejpřesvědčivějším řešením etablovaného výrobce automobilů“ na trhu elektromobilů.

Zákazníci budou z platformy MEB+ profitovat v mnoha ohledech. Tato platforma umožní rychlejší nabíjení a delší dojezd. Volkswagen navíc plánuje, že bude v tomto systému používat vysoce standardizované jednotné akumulátorové články, jejichž výrobu zahájí koncernový závod na výrobu akumulátorových článků v Salzgitteru v roce 2025.

zdroj: tisková zpráva

Jeden komentář u “Volkswagen urychluje transformaci výrobního závodu Wolfsburg”

  1. VW bohužel zase lže. Místo plánované nové supermoderní , vysoce automatizované továrny na elektromobily, kterou odsunul na neurčito ,udělá pouze předělávku továrny staré, což je samozřejmě blbost a zpomalování v elektromobilech , ale zachovají se pracovní místa ,jak si přejí odbory. Samozřejmě na úkor produktivity a konkurenceschopnosti. VW se pomalu potápí.

Napsat komentář