Volkswagen slibuje revoluční autonomní elektrický sedan Trinity na rok 2026

Volkswagen zveřejnil první pohled na design projektu Trinity. Půjde o elektrický sedan, který se bude od roku 2026 vyrábět ve Wolfsburgu.

První skica projektu Trinity ukazuje sportovní sedan s nízkou karoserií
foto: Volkswagen

Trinity podle Volkswagenu „stanoví nová měřítka z hlediska dojezdu, rychlosti nabíjení a digitalizace – a navíc nabídne možnost vysoce automatizované jízdy úrovně 4“. Už se těšíme! Škoda, že až za pět let, během kteréžto doby se může stát opravdu leccos.

Název projektu Trinity je odvozen z latinského slova „trinitas“ s významem „trojjedinost“. Trinity totiž ztělesňuje tři témata zásadního významu: nově vyvinutou elektronickou platformu s nejmodernějším softwarem, nabídku se zjednodušenou strukturou a síťově propojenou, inteligentní výrobu v hlavním závodě Wolfsburg.

„Trinity bude vrcholem naší strategie ACCELERATE, prestižním projektem, naším softwarovým automobilem snů,“ říká Ralf Brandstätter, předseda představenstva značky Volkswagen. Nově vyvinutá automobilová platforma stanoví měřítka z hlediska dojezdu, rychlosti nabíjení („nabíjení stejně rychlé jako doplnění paliva“) a digitalizace.

Trinity umožní autonomní jízdu širokému okruhu lidí, protože bude vozem mainstreamového segmentu. Při plánovaném spuštění výroby v roce 2026 dosáhne Trinity již úrovně autonomní jízdy 2+ a technicky bude tento model připraven na úroveň 4.

„Využijeme naše úspory z rozsahu, abychom zpřístupnili autonomní jízdu mnoha lidem a vybudovali neuronovou síť se schopností učit se. Tím vytvoříme předpoklady pro nepřetržitou výměnu dat ve flotile našich vozidel, která se tak budou vzájemně informovat například o stavu dopravy, překážkách nebo nehodách,“ říká Ralf Brandstätter.

Trinity tak věnuje lidem čas a ušetří je stresu. Po dlouhé jízdě na dálnici vystoupí cestující v cíli odpočatí. Vůz je totiž do zvolené destinace sám doveze, ať se jedná o cestu na dovolenou, nebo zpáteční jízdu ze zaměstnání domů. „Trinity bude tedy pro naše zákazníky jakýmsi ‚strojem času‘,“ říká Ralf Brandstätter.

Závod Wolfsburg se po zahájení výroby sériové verze stane výkladní skříní nejmodernějších, inteligentních a síťově propojených výrobních procesů. „Způsob, jímž vyrábíme automobily, kompletně změníme a zavedeme do něj revoluční koncepty. Důležitou roli zde bude hrát digitalizace, automatizace a lehká konstrukce,“ říká Ralf Brandstätter.

Budoucí modely, jakým je Trinity, budou vyráběny ve výrazně menších počtech variant. Hardware se tím dalekosáhle sjednotí. Automobily pak budou mít prakticky všechno ve své výbavě a zákazník si bude moci kdykoli aktivovat požadované funkce prostřednictvím digitálního ekosystému vozu. Tím se výrazně sníží složitost výroby.

Volkswagen vytváří dalším vývojem automobilu produkt založený na softwaru. To je důležitým předpokladem pro zavádění nových obchodních modelů, jejichž základem budou data. Překážky pro vstup do světa individuální mobility se sníží, ale současně budou zákazníkům nabízeny velmi atraktivní balíčky služeb pro mobilitu.

Volkswagen bude tímto způsobem generovat dodatečné příjmy ve fázi používání vozidel – například za nabíjecí služby, dodávky energie, softwarové funkce, které si zákazníci budou moci podle potřeby dodatečně objednávat, nebo za automatizovanou jízdu.

„V budoucnosti již nebude individuální konfigurace vozidla určována hardwarem při jeho nákupu. Místo toho si bude zákazník moci požadované funkce kdykoli dodatečně objednat prostřednictvím digitálního ekosystému ve svém automobilu,“ říká Ralf Brandstätter.

tisková zpráva

27 Comments on “Volkswagen slibuje revoluční autonomní elektrický sedan Trinity na rok 2026”

 1. Nejspíš budu za suchara,ale nemohu si pomoci!
  EV by podle

  Nejspíš budu za suchara,ale nemohu si pomoci!
  EV by podle mne mělo jít ruku v ruce s ekologií.
  To u mne představuje skromné malé jednoduché EV s asistencí která zajistí max. bezpečnou jízdu s tím,že auta na parkovištích měst nahradí sdílené EV.
  Trinity by mohlo sehrát roli auta na dovolenou které si propůjčíte pár krát do roka,ale nacpat takové obludy do měst je stejná blbost,jako vlastnit EV ve městě,bavím se o budoucnu!

  1. O ekologii nejde. To je vidět na emisních pokutách. Malé
   O ekologii nejde. To je vidět na emisních pokutách. Malé lehké auto s malou spotřebou neprojde a je neekologické. Velký plug-in hybrid, který při nedobíjení má spotřebu benzínu jednou takovou je naopak ekologické auto se všemi výhodami.

 2. Tesla “killer” 13 let po uvedení modelu S :)))))))
  Takže

  Tesla “killer” 13 let po uvedení modelu S :)))))))
  Takže VW koncern představí konkurenci Tesly S 13 let po jejím uvedení a po tom co už s tím jednou selhali, když v roce 2015 zařízli elektrickýho Phaetona z důvodů neschopnosti konkurovat tehdejším parametrům Tesly S!!!

  2017
  článeček o tom jak VW v roce 2015 zaříz svůj “Model S” protože by
  nedokázali konkurovat Tesle )
  https://electrek.co/2017/03/09/tesla-model-s-screwed-vw-phaeton/

  A takto to vysvětlil Herbert Diess
  „We were quite far advanced with the next Phaeton but it became clear it wasn’t enough of a leap forwards. A modern large saloon has to be competitive and have an advantage over the Tesla, which is the benchmark and in many regions dominates the segment. Now, if we go back there, we have to take Tesla seriously, and of course that is what we are doing with our electric strategy.”

  Pořád s nadsázkou říkám že VW je 10 let pozadu, jenže oni jsou 13 let pozadu… :)))

  U VW má toto zaostávaní dokonce i svojí strategii s názvem “Akcelerace”. No tý vole to musel vymyslet agenturník zfetovanej minimálně na extázi ne. :))))

      1. No jo, ale kdyby měli instalováno víc než uvádí tak jak
       No jo, ale kdyby měli instalováno víc než uvádí tak jak by elektricitymap poznal, že to pochází z FVE? Mě se někdy taky stane, že mi to dává víc než 100%. Nejvíc to bylo 114%. To se stává když jsou bílé obláčky a slunce svítí v díře mezi nimi. Ale bacha na to, už jsem platil pokutu 1300 Kč ČEZu za překročení povoleného výkonu o 700W. Je potřeba nastavit na měniči aby nemohl dát víc než 100%.

       1. Mel jste rict, ze mate v dome vytah. Vytahy totiz nekdy muzou
        Mel jste rict, ze mate v dome vytah. Vytahy totiz nekdy muzou dodavat do site elektrinu, kdyz jedou zatizene dolu. Pak funguji jako generator. Ovsem pokud jste mel ten vykon nad 100% delsi dobu a nemate mrakodrap jako v Dubaji, pak by to asi bylo tezke obhajit.

       2. Teď jsem volal s jedním machrem na FVE a ač jsem původně
        Teď jsem volal s jedním machrem na FVE a ač jsem původně myslel, že je to nesmysl, tak máte pravdu. Když prý slunce svítí mezi určitými typy oblaků, tak může nastat efekt, který zesílí intenzitu záření a tím se i zvýší výkon panelů.

        Člověk se musí neustále učit a mít otevřenou mysl. Nejhorší je, když už si myslíme, že víme všechno. 🙂

        1. Já jsem pozoroval tento efekt několikrát. Říká se, že
         Já jsem pozoroval tento efekt několikrát. Říká se, že je to odraz od mraků. Ale já myslím, že to má jinou příčinu. Když je jasná obloha tak je vždy trochu opar a obloha není jasně modrá. Když se ta vlhkost zdrcne do obláčků tak je mezi nimi čistě modro a osvit překročí 1000W/m2.

        2. Díky, zajímavý článek. Hodně lidí to nezná a mohou
         Díky, zajímavý článek. Hodně lidí to nezná a mohou dostat pokutu za překročení výkonu. ČEZ naúčtuje 1631 Kč/kW + DPH. Rozúčtují to na jednotky Wattů. Doba trvání nemá vliv stačí když to zaregistruje elektroměr. Je potřeba nastavit omezení v měniči.

        1. Tunelové vidění ve smyslu, že vidím tunel kde je.
         Tunelové vidění ve smyslu, že vidím tunel kde je.

    1. No ono ty údaje nejde brát zase tak vážně. Občas tam
     No ono ty údaje nejde brát zase tak vážně. Občas tam mají chyby. Před pár dny v noci se tam objevilo asi na půl hodiny Slovákům asi 30 GW ve FVE, které jeli naplno. 😀

     Teplota trochu pomáhá, ale nikdy by se to nemělo dostat nad hodnotu kWp. I pokud by se to z nějakého důvodu stalo, tak by museli mít i měniče dimenzované o 20 % více než instalované kWp a to dost pochybuji kdo by vyhazoval peníze za to. 🙂

Napsat komentář