Volkswagen rozšiřuje rodinu elektromobilů ID. o sportovní verzi GTX

Volkswagen hodlá do roku 2030 zvýšit podíl elektromobilů na celkovém prodeji v Evropě na 70 %. Pomůže k tomu i nová sportovní verze ID.4 GTX.

Elektromobil Volkswagen ID.4 GTX přináší do rodiny ID. pohon všech kol se dvěma elektromotory
foto: Volkswagen

Volkswagen představil v rámci digitální světové premiéry v berlínské čtvrti Tempelhof svůj první vysokovýkonný elektromobil: ID.4 GTX. ID.4 GTX má jako první model na základě modulární platformy MEB pohon všech kol se dvěma elektromotory.

Elektromobil Volkswagen ID.4 GTX má po jednom elektromotoru na přední a zadní nápravě. Dohromady poskytují nejvyšší celkový výkon 220 kW a zajišťují přitom pohon všech kol, který má v rodině ID. premiéru. Světová premiéra v hangáru bývalého letiště Tempelhof ukázala, co tento inteligentně řízený pohon všech kol dokáže.

ID.4 GTX snadno vyjel po rampě se stoupáním 37,5 %. Vrcholná verze modelové řady ID.4 zrychlí díky pohonu všech kol se dvěma elektromotory z nuly na 60 km/h za 3,2 sekundy a na 100 km/h za 6,2 sekundy. Nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 180 km/h.

Cílem koncernu Volkswagen je zvýšit do roku 2030 podíl elektromobilů v Evropě na 70 % celkového prodeje. A dále dosáhnout do roku 2050 neutrálního vlivu na klima. Do roku 2025 investuje 16 mld. eur do elektromobility, hybridních pohonů a digitalizace.

Nový model ID.4 GTX bude uveden na evropské trhy v létě 2021. Základní cena v Německu je 50 415 eur. Ceny pro český trh budou zveřejněny v řádu několika týdnů.

tisková zpráva

16 Comments on “Volkswagen rozšiřuje rodinu elektromobilů ID. o sportovní verzi GTX”

  1. co tady zase otravujete s Teslou?
   vážení přítomní, zde

   co tady zase otravujete s Teslou?

   vážení přítomní, zde vidíme důsledek a obrovské nebezpečí ve vlastnictví vozu Tesla, jedinec již není schopen racionálního myšlení, vlastního úsudku, objektivity ani sebereflexe, díky OTA a nepřetržitému napojení na centrální systém Tesly se stal loutkou, která funguje jako virus, otravuje a urputně napadá vše co může Teslu byť jen minimálně ohrožovat, každý článek o něčem jiném než o Tesle zahlcuje debilitama a propagací Tesly, i pouze rozhovor vedený o jiné značce než Tesla tyto jedince dokáže vyprovokovat k nebývalé agresivite

    1. omyl, jako vždy, vůbec nic nevíte, jen to potvrzuje jak moc
     omyl, jako vždy, vůbec nic nevíte, jen to potvrzuje jak moc jste domýšlivý

     nevyzrálost a nejistota ve vašich tvrzení vám způsobuje značné komplexy, které si evidentně chodíte léčit na zdejší fora, kde stále dokola se snažíte skrze diskuse přesvědčovat sám sebe o tom že máte to nejskvělejší auto

      1. láska je slepá to je již od pradávna známé, já myslím
       láska je slepá to je již od pradávna známé, já myslím že vám to tu všichni přejeme to auto, já to naprosto chápu, soused má taky novou Dacii a nedá na ni dopustit a já mu to nerozmlouvám když vidím tu dětskou radost, ale prosím Vás, necpěte tu vaše pocity jiným, kteří nesdílí stejný názor, určitě pak budete v kolektivu oblíbenější

        1. Hosanci, chytte se za rucicky a bezte nekam do ustrani. Vase
         Hosanci, chytte se za rucicky a bezte nekam do ustrani. Vase flirtovani je nechutne.

        2. To víte že jo mistře trapnosti, opět trapný mimútok…
         To víte že jo mistře trapnosti, opět trapný mimútok… takže se vzpamatujte a nebuďte Babiš, protože za chvíli už tu na vše, co nebude po vašem budete psát, že je to kampaň

Napsat komentář