Volkswagen pustí na trh elektrický mikrobus ID Buzz v roce 2022

Koncern Volkswagen oficiálně potvrdil, že pustí do výroby elektromobil ID Buzz. Nový mikrobus navazuje na tradici „hippie-busu“ z 60. let.

Volkswagen ID Buzz: plně elektrický mikrobus pro 21. století
foto: Volkswagen

Volkswagen představil koncept plně elektrického mikrobusu I.D. Buzz na autosalonu v Detroitu 2017. Nyní učinil zásadní rozhodnutí: auto půjde do výroby.

Do dealerství by první kusy plně elektrického mikrobusu, navazujícího na tradici legendárního „hippie“ mikrobusu Volkswagen Type 2 z 60. let minulého století, měly dorazit už v roce 2022. Hlavními trhy budou Severní Amerika, Evropa a Čína.

Volkswagen ID Buzz

Volkswagen ID Buzz
foto: Volkswagen

Volkswagen oznámil tuto novinu na automobilové přehlídce Pebble Beach Concours D’Elegance. Dr. Herbert Diess, šéf značky Volkswagen, tam prohlásil, že „obdrželi řadu emailů a dopisů od zákazníků, kteří říkali ‚prosím postavte tohle auto‘.“

Plně elektrický mikrobus VW ID Buzz půjde na trh teprvé poté, co Volkswagen možná už příští rok uvede svůj kompaktní čtyřdveřový hatchback s dojezdem 400 km.

Volkswagen ID Buzz

Volkswagen ID Buzz
foto: Volkswagen

Mikrobus ID Buzz bude mít baterii integrovanou přímo v podvozku, díky čemuž nabídne dlouhý rozvor a prostornou kabinu. Nakonec zástupci VW dodali, že elektromobil ID Buzz zvládne vozit nejen pasažéry, ale ve verzi Cargo také náklad!

Navíc auto nabídne možnosti robotického řízení na úrovni tři, tedy plně automatickou jízdu za určitých podmínek.

tisková zpráva

25 komentářů u “Volkswagen pustí na trh elektrický mikrobus ID Buzz v roce 2022”

  1. 2022 je nebezpečně blízko realizaci. Přesto doufám, že
    2022 je nebezpečně blízko realizaci. Přesto doufám, že do té doby přijde konkurence s něčím zásadním, co se VW rozhodne též implementovat, ale výrobu to posune alespoň na 2025. Je druhá půlka roku 2017 a VW, největší automobilka světa, má v nabídce 2 malá vozidla, která oproti konkurenci nijak nevynikají. Pokud něco slíbí, je to s 5 letým odstupem. Zbylý obrázek už si udělejte sami…

      1. no tak to je veřejně známý to sama TESLA přiznala že
        no tak to je veřejně známý to sama TESLA přiznala že stěží má baterky pro 500.000 TM3 😉 natoý pro TMY 😉 Ale u VW je to sarkazmus samozřejmě, ten to nepřizná, furt jen konceptuje a uondává a důvod to má jasný: potřebuje dotočit svoje motorárny a nemá baterkárnu ani ji nestaví :))) není co řešit

Napsat komentář