Volkswagen Passat plug-in hybrid se představí letos v říjnu

Koncern Volkswagen začíná uvolňovat do oběhu první informace týkající se nové generace modelu Volkswagen Passat. Auto bude dle očekávání postaveno na platformě MQB, která koncernu umožňuje zapracovat do vozu prakticky jakýkoliv typ pohonu.

Nový Volkswagen Passat plug-in hybrid – koncepční studie
foto: Volkswagen

Volkswagen Passat plug-in hybrid by se díky tomu měl světu představit v konečné výrobní verzi už během října letošního roku. Kombinovaný výkon nového stroje má být 201 koní.

Volkswagen Passat plug-in hybrid koncepční studie

foto: Volkswagen

Hybrid do zásuvky bude narozdíl o běžné verze (vybavené při debutu zcela novým 2.0l dieselovým čtyřválcem a sedmistupňovou DSG převodovkou) vybaven 1.4l TSI benzinovým motorem a elektromotorem o výkonu 101 koní. Dojezd čistě na elektřinu je podle prvotních informací nastaven na přibližně 50 km.

Další podrobnosti zatím k dispozici nejsou.

One Comment on “Volkswagen Passat plug-in hybrid se představí letos v říjnu”

  1. Je to moc zajímavá
    Je to moc zajímavá varianta do te doby než koncern nezveřejní cenu,jediné že bude k mání ekologická dotace(Německo,Francie ,Skandinávie všeobecné ,atd).Ja vím ze je lepši namontovat na diesel DPF a v servisu ho pak prodávat za 45000 Kč.Třeba se ekologové postarají o dotace na předražené elektromobily.

Napsat komentář