Volkswagen konečně rozjíždí vzdálené updaty svých elektromobilů řady ID

Značka Volkswagen je prvním výrobcem v mainstreamovém segmentu, který bezdrátově přenáší pravidelné aktualizace do vozidel zákazníků.

Dosud jedinou automobilkou, která má dokonale zvládnuté vzdálené/over-the-air updaty, je Tesla. Volkswagen nechce zůstat pozadu.
foto: Volkswagen

Volkswagen činí další krok na cestě k softwarově orientovanému poskytovateli mobility. Od letošního léta budou elektromobily z rodiny ID. dostávat pravidelné aktualizace softwaru prostřednictvím bezdrátové technologie „Over the Air“. Volkswagen je tak prvním a dosud jediným výrobcem v mainstreamovém segmentu, který tuto technologii zpřístupňuje široké vrstvě zákazníků.

Jako první obdrží aktualizaci model ID.3. V červenci 2021 bude nejnovější verze softwaru „ID.Software 2.3“ dodána mobilním přenosem dat zákazníkům, kteří jsou členy klubu „First Movers Club“. Aktualizace zahrnuje optimalizace a vylepšení v oblastech ovládání, provozních vlastností a komfortu.

Postupně budou následovat aktualizace pro všechny majitele vozů ID.3 a ID.4 a ID.4 GTX. V budoucnosti bude Volkswagen aktualizovat software svých vozidel ID. ve dvanáctitýdenním intervalu.

První aktualizace elektromobilů ID. nabízí vylepšení řady funkcí. Aktualizace zahrnuje mimo jiné rozšířenou funkčnost systému ID.LIGHT, optimalizované rozpoznávání okolí, dynamickou regulaci dálkových světel, vylepšenou ovladatelnost, přizpůsobený design informačního a zábavního systému a vylepšení provozních vlastností a stability.

Aktualizace softwaru se přenáší bezdrátově přímo do centrálních vysokovýkonných počítačů (In Car Application Server, krátce ICAS) v modelech ID. Tyto počítače mají u vozidel na základě moderní platformy MEB na starosti funkce, které byly u dřívějších generací vozidel rozděleny mezi velký počet řídicích jednotek.

Nová elektronická architektura je nejen výkonnější a inteligentnější, ale také usnadňuje výměnu dat a funkcí mezi jednotlivými systémy ve vozidle. Aktualizace „Over the Air“ se tak mohou týkat až 35 řídicích jednotek.

Motorem digitalizace značky je úzká spolupráce mezi organizační jednotkou ID. Digital a společností CARIAD pro vývoj automobilového softwaru v rámci koncernu Volkswagen. Výsledkem této spolupráce je velké know-how v oblasti softwaru.

Volkswagen vytváří aktualizacemi softwaru „Over the Air“ předpoklady pro nové obchodní modely, s nimiž se počítá ve strategii ACCELERATE. V budoucnosti již zákazníci nebudou muset při koupi vozidla uvažovat nad tím, jakými funkcemi má být jejich vůz vybaven – a jaká konfigurace dosáhne nejvyšší možné ceny při pozdějším prodeji ojetého vozu.

Hardware bude do značné míry standardizován. Dodatečné funkce a inovativní technologie bude možné získávat i během provozu vozidla prostřednictvím softwarové aktualizace.

tisková zpráva

Napsat komentář