Rimac přebírá Bugatti a bude se elektrifikovat; udělá z ní šikovný Chorvat novou Teslu?

Porsche a Rimac oznámili dohodu, podle které získává kontrolu nad Bugatti chrovatská Rimac Group podnikatele Mate Rimaca.

Značka Bugatti má v automobilovém průmyslu takřka posvátné místo. Dokáže ji Mate Rimac využít?
foto: Bugatti/Rimac

Ještě před deseti lety o Mate Rimacovi skoro nikdo neslyšel. Dnes přebírá zlobivé dítě ze stáje koncernu Volkswagen, legendární značku Bugatti. Ta byla velkou chloubou rakouského průmyslníka, inženýra, manažer a bývalého předsedy dozorčí rady skupiny Volkswagen Ferdinanda Piëcha (zemřel 2019).

Vlastnická struktura Rimac / Bugatti není jednoduchá, jak je ostatně u Porsche/Volkswagen dobrým zvykem. Snad alespoň trochu pomůže názorný diagram přímo od Porsche/Rimac:

Vlastnická struktura Rimac Group a Bugatti

Vlastnická struktura Rimac Group a Bugatti
foto: Rimac

Čím si můžeme být jisti je to, že pod velením Mate Rimaca. Značky Rimac Technology, Bugatti a Rimac budou i nadále fungovat samostatně, ponechají si výrobní zázemí i distribuční kanály.

tisková zpráva

Tři komentáře u “Rimac přebírá Bugatti a bude se elektrifikovat; udělá z ní šikovný Chorvat novou Teslu?”

  1. Oboji jsou luxusni značky které si může dovolit jen
    Oboji jsou luxusni značky které si může dovolit jen několik lidí na zemi Tak uvidíme kam se to posune
    Očekávám že Rimak vyvine pro Bugatti nový pohon a Bugatti naučí Rimac jak udělat ještě luxusnější interier Z této spolupráce bude určitě take profitovat Porsche

  2. Běžte už s tou Teslou do pr… Je to novodobý VW, už se s
    Běžte už s tou Teslou do pr… Je to novodobý VW, už se s tím smiřte. Hodně muziky za rozumnou cenu, žádný luxus, tuctovka. A z Bugatti a Rimacu udělat tuctovku? Proč by to proboha dělal? Takových amerických aut co byly na 100kmh dřív jak Porsche tu už bylo a stejně to nikdy Porsche nebylo a ani neohrozilo.

Napsat komentář