VIDEO: japonský elektromobil jako z Hvězdy Smrti

V Japonsku se v celé své kráse představil funkční prototyp elektromobilu SIM-WIL. Jde o novinku společnosti Sim-Drive, kterou založil konstruktér a vynálezce Hiroshi Shimizu. Ten se proslavil zejména díky osmikolovému .

Prototyp elektromobil SIM-WIL byl aktuálně k vidění v Japonsku

A právě unikátní elektromobil Eliica se stal základem dalších projektů společnosti Sim-Drive. Ta byla založena v roce 2007 a jejím oficiálním mottem je “vytvořit budoucnost pro naše rodiny a děti skrze vývoj a popularizaci elektrických aut”.

Už koncem roku 2011 tak v Japonsku předvedla naživo prototyp SIM-LEI. Elektromobil se zrychlením z 0 na 100 km/h během 4,8 vteřiny a spotřebou 77 Wh/km s dojezdem 305 km zaujal řadu lidí.

Shimizu a jeho parta se netají velkými ambicemi. Pro elektromobil SIM-LEI vybavený 24,5Kwh baterií odhadovala firma konečnou cenu na $24 900 při výrobě 100 000 kusů. Nový prototyp SIM-WIL by mohl mít tyto parametry ještě lepší.

Novinka SIM-WIL disponuje větší baterií o energii 35,1 kWh a spotřebou 99,7 Wh/km. Auto je o asi 10 cm širší než SIM-LEI, ale o plných 45 cm kratší. “Zhoršilo” se také zrychlení, takže auto teď udělá stovku za 5,4 vteřiny.

Automobilka Sim-Drive dnes spolupracuje s třemi desítkami partnerských společností na tom, aby se jí podařilo své elektromobily dostat do výroby.

Ještě během letošního roku chce představit další prototyp, který bude disponovat vehicle-to-grid a vehicle-to-house funkcemi (tj. připojení k tzv. smart grid a možností fungovat jako úložiště energie/záložní napájení pro domácnost).

4 Comments on “VIDEO: japonský elektromobil jako z Hvězdy Smrti”

  1. Spotřeba je výborná, tak
    Spotřeba je výborná, tak jen aby to byla pravda. Pokud by měla mít elektrická auta spotřebu 30 kWh/100 km, jako to bylo v posledním testu tady na Hybridu, tak je otázka, zda se vůbec vyplatí – ale 7,7, jako má tohle auto, to je hned o něčem trochu jiném!

      1. Ted je ještě otazkou,zda
        Ted je ještě otazkou,zda bude dostatek dobijecich stanic u supermarketu,kde pruměrně straveny čas se pohybuje,při nakupech pravě kolem jedne hodiny.Jinak otazka pro ty kdož maji problem s kratkym dojezdem současnych elektromobilu.Vyplati se vam denně dojiždět do školy nebo zaměstnani dale než stopadesat km.Nebylo by ekonomičtějši a pohodlnějši stravit potřebny čas k cestě v posteli a přispat si.

Napsat komentář