VIDEO: BMW i8 představí laserové světlomety

Čím víc se blíží uvedení plug-in hybridu BMW i8 na trh, tím víc se o něm dozvídáme. Automobilka BMW aktuálně pustila do světa video vysvětlující funkci laserových světlometů. Ty jsou k autu dostupné jako příplatková výbava.

BMW i8 plug-in hybrid bude první produkční auto, které za příplatek nabídne laserové LED světlomety
foto: BMW

Hodně zajímavou technologii předních světlometů nám před časem ukázalo Audi na české premiéře Audi A8. Teď se novinkou chlubí také konkurenční BMW. Světlomety s laserovou technologií nabízejí viditelnost až do dvojnásobné vzdálenosti proti klasickým LED světlometům.

Laserová světla na první poslech znějí jako science fiction. Ale video od BMW vás přesvědčí, že tomu tak není a naopak jde o technologii, která je dostupná už dnes, resp. příští rok. Bohužel, se video nijak podrobně nezaměřuje na samotné technologické řešení a novinku prostě jen vychvaluje.

Jisté je, že tato příplatková výbava poskytne řidiči výrazně lepší viditelnost v noci – do 2x větší vzdálenosti a s vyšší intenzitou proti klasickým světlům bez laserové nadstavby.

9 Comments on “VIDEO: BMW i8 představí laserové světlomety”

  1. H7 svítí dokonale, na tom
    H7 svítí dokonale, na tom není co vylepšovat. Bawor zas jen odvádí pozornost od důležitýho dění, na který jednoduše nemá a hlavně momentálně ani nechce mít – elektromobily pro lid. Tak vymejšlí bejkárničky pro zazobance typu STROBOSKOPOVÝ OČKA 😀 😀

Napsat komentář