Velká jarní cyklojízda pohltila Prahu

včera po šesté hodině večerní odstartovala z Náměstí Jiřího z Poděbrad v . Odhadem více než 2000 cyklistů vyrazilo na zhruba hodinovou projížďku hlavním městem.   
foto: Hybrid.cz

Na náměstí se sešla kola všech druhů, značek i provedení. Objevily se skládačky, krásná stará „vintage“ kola, hipsterské fixed-gear singlespeedy, elektrické skládačky a mnohá další klasická i . Nechyběla ani lehokola, koloběžky nebo longboardy.

Vyčníval pak člověk s „trajkem“ neboli na které se pohyboval značně nezvyklým pohybem připomínajícím užovku nebo možná tanec. Kdo ví. Nezůstane mu to, i když vystoupí?

Několik tisíc cyklistů se po úderu čtvrt na sedm vydalo na projížďku z Vinohrad směrem na Smíchov do tamního klubu Meetfactory, kde následovala obrovská afterparty. Doprava v hlavním městě proto byla částečně uzavřena.

velká jarní cyklojízda

Zatímco řidiči v centru reagovali poměrně s klidem, navyklí stát ve městě nekonečné hodiny v , v okrajových částech už se objevily namátkové případy „diskusí“.

Řidiči se zejména tázali „za co to vlastně jedeme“, případně co se snažíme podpořit. Jako kdyby už nebylo možné se rozhodnout jen tak se projet volně městem a had tisíce cyklistů nebyl sám o sobě dostatečně výmluvný.

velká jarní cyklojízda

Někteří řidiči pak zaujali v diskusích a gestech vyloženě agresivní postoj. Poměrně zajímavé by bylo srovnat jaká by byla jejich reakce, kdyby nešlo o , ale například o sraz a projížďku motocyklistů. Jak by asi řidiči reagovali?

Kdo měl však vyloženě smůlu byli řidiči spěchající přes Barrandovský most směrem na letiště. To pak více než půlhodinová uzavírka poměrně překvapí a dokáže znepříjemnit život.

si naopak mohli užívat nádherných pohledů na Prahu, volné projížďky např. přes Nuselský most a další krásné části hlavního města. A to včetně pojízdného hudebního doprovodu a pojízdné cyklosauny.

5 Comments on “Velká jarní cyklojízda pohltila Prahu”

 1. som sice cyklista ale taketo
  som sice cyklista ale taketo blokovanie mi pripada ako stupidity akcia ktora oblube cyklistiky moc neprida….k clanku motorkari maju k dispozicii niekolko kW takze lahko zapadnu do premavky, co sa o nas cyklistoch neda povedat, zvlast ked je kopcovity teren a treba odbocovat vlavo

   1. Myslím, že právě na lidi
    Myslím, že právě na lidi s vašimi názory byla akce zaměřena. Aby si uvědomili, že životní prostor ve městě patří všem, nejen autům, ale i pomalejším cyklistům a chodcům. U vás se to zřejmě nepodařilo, ale jistě se najde dost lidí, kteří se narozdíl od vás dokázali zamyslet a třeba trochu pozměnili svoje postoje.

    1. no prave dopady akcie aj vo
     no prave dopady akcie aj vo mne budia kontroverzie, blokovat cestu autam (ako aj pisete v clanku) to sa nad tym ludia moc nezamyslia, nika bicyklov je tam kde je chodza pomala a auto tiez pomale a neda sa zaparkovat, cize nieco medzi cestou a chodnikom, zasada premavky vsade je neohrozovat a neobmedzovat, to plati na chodniku aj na ceste, ako citam tu bolo dost ludi obmedzenych, takze je to skor o tom vytvorit pre cyklistiku podmienky (ale nie predrazenymi cyklocestami) aj ked tie su jednou z moznosti

Napsat komentář