Ve Francii zahlédli dodávkovou verzi Renault Twizy

Elektrické jezdítko Renault Twizy patří vedle Zoe a Kangoo Z.E. k nejprodávanějším elektromobilům francouzské automobilky. Malé dvoumístné vozítko má skvělé volnočasové využití. Ale nejen to!

Koncept elektrické nákladní dodávky Renault Twizy Delivery Concept na ulicích Paříže
foto: insideevs.com

Už koncem roku představila automobilka Renault „Twizy Delivery Concept“. Šlo o speciální úpravu Twizy se zápřažným vozíkem – ubylo jedno tandemové místo, zato přibyl tažný vozík na který se vejde pořádná bedna nákladu.

Kapacita skříně na přívěsu je 1 m3. V současné době se vozítko experimentálně testuje na ulicích Paříže. začínají být právě v obřích metropolích západu velmi populární a „nákladní Twizy“ si tam bezesporu najde své místo.

InsideEVs

13 Comments on “Ve Francii zahlédli dodávkovou verzi Renault Twizy”

  1. Ta druhá náprava tam je
   Ta druhá náprava tam je spíš kvůli zachování modularity s „osobním“ Twizy, než nosnosti. Jinak Twizy patří do kategorie L7e (tříkolky, čtyřkolky a jiné) kde jsou dvě omezení:

   1) 450kg prázdné hmotnosti, kde u elektromobilu se baterie nezapočítává – Twizy má s baterií nějakých 474kg
   2) výkon motoru netto 15kW – Twizy má nějakých 13kW v té výkonnější verzi

   Pak existuje i „nákladní“ verze kategorie L7e, která má navíc povolenou vyšší prázdnou hmotnost 550kg. Takže bych řekl, že to prakticky více jak nějakých 250kg nebude, aby to s takto omezeným výkonem ještě vyjelo i nějaký kopec.

  2. jak vyplývá z článku
   jak vyplývá z článku druhá náprava vůbec není součástí vozu

   cituji:
   ubylo jedno tandemové místo, zato přibyl tažný vozík na který se vejde pořádná bedna nákladu.

   předpokládám ,že bedna vzadu má svou jednu nápravu a připojuje se přes kloub místo druhé sedačky

   1. I ojeté Zoe tam mají za
    I ojeté Zoe tam mají za docela rozumnou cenu. Je to ale problematické/komplikované s tím pronájmem/pravidelnou platbou za baterii. 🙁 Má s tím někdo nějaké praktické zkušenosti, prosím? To se pak zasílají ty platby nějakému Renault zastoupení/dealerovi v Německu?

    1. Nájem za baterie u Renaultu
     Nájem za baterie u Renaultu není možný,pokud nejste trvale přihlášen ve státě,kde si elektromobil od Renaultu chcete koupit. V zahraničí to funguje tak,že zaplatíte auto a na baterie uzavřete smlouvu o pronájmu s Renault Leasingem. Byť je to zřejmě stejná firma jako u nás,náš Renault leasing nemá možnost tyto platby přijímat. Pokud chcete elektromobil,kupte si jiný než Renault. A nebo zkuste Norsko,tam špatné prodeje donutily Renault prodávat vozy i s bateriemi.

      1. Nemyslím si,že by se dal
       Nemyslím si,že by se dal koupit jakýkoliv elektrický Renault i s baterií.To musí být veliká výjimka. Možná tam pouze není uvedeno,že baterie není v ceně vozidla a musí být uzavřený nájem na baterii. Já sám jsem pásl po Twizy a ten se koupit nedá v žádném případě i s baterií. Nakonec jsem musel koupit Twizy bez baterie.

Napsat komentář