V Ostravě je od 17. srpna v provozu zdarma nová rychlonabíjecí stanice pro elektromobily

V Ostravě je od 17. srpna v provozu nová rychlonabíjecí stanice pro elektromobily. Zákazníci prodejny Lidl v ulici Jugoslávská ji mohou využívat zcela zdarma a během svých nákupů dobít svůj elektromobil.

Nová nabíjecí stanice je umístěna přímo na parkovišti prodejny nové generace v ulici Jugoslávská a je k dispozici všem zákazníkům. Usnadní tak cesty majitelů elektromobilů v Moravskoslezském kraji.
foto: Lidl

Rychlonabíjecí stanice využívá elektrickou energii, která pochází z obnovitelných zdrojů. Rychlonabíjecí stanice u prodejny Lidl splňuje tři mezinárodní normy nabíjení.

Pro nabíjení stejnosměrným proudem vozidel vyrobených v Asii (CHAdeMO), vozidel vyrobených v Evropě (Combo 2) a standardní nabíjení střídavým proudem (Type 2 Standard). Tato stanice je proto vhodná pro všechny typy elektromobilů dostupné na trhu.

Používání stanice je velmi jednoduché. Dobíjet si tu elekromobil bude možné v průběhu otevírací doby prodejny. Ostravská prodejna je po Praze, Brně, Ostravě, Průhonicích, Pardubicích, Horoměřicích, Hradci Králové a Písku již devátou prodejnou Lidl s nabíjecí stanicí.

tisková zpráva

12 Comments on “V Ostravě je od 17. srpna v provozu zdarma nová rychlonabíjecí stanice pro elektromobily”

    1. Myslím, že tohle je jev analogie pokrytí signálem pro
     Myslím, že tohle je jev analogie pokrytí signálem pro mobilní telefony v minulosti. Chlubili se, jak je pokryto devadesát procent obyvatelstva, ale měli pokrytá nějak velká města a hlavní tahy, jakmile se zajelo někam na vesnice, tak hotovo bez signálu. Navíc samozřejmě napřed se pokrývají „bohatší“ regiony.

      1. To je sice fajn, že to ještě brzdí systém jediného
       To je sice fajn, že to ještě brzdí systém jediného politika, co plní předvolební sliby – řídí stát jako firmu a tam má jediný smysl generovat zisk vlastníkovi. Nicméně i tak lze očekávat, že v bohatších městech porostou nabíječky rychleji – stejně tak na horách mimo hlavní střediska, to bude pomaleji, byť jsou to turistické oblasti, protože tam prostě není vedení, které by na to mělo rezervu

Napsat komentář