Lidl začíná instalovat rychlonabíjecí stanice pro elektromobily u svých prodejen

Společnost Lidl začíná s instalací rychlonabíjecích stanic pro elektromobily u svých prodejen i v České republice. První stanici mohou využít majitelé elektromobilů u právě otevřené prodejny nové generace v Praze v ulici K Barrandovu.

Elektromobil Tesla Model X se dobíjí u rychlonabíječky Lidl
foto: Lidl

Pražská prodejna Lidl v ulici K Barrandovu se pyšní první rychlonabíjecí stanicí pro elektromobily. A nezůstane jediná. Do konce roku Lidl plánuje instalaci u pěti dalších prodejen nové generace.

Společnost se tak rozhodla podpořit dopravu na elektrický pohon, která je výrazně šetrnější k životnímu prostředí. Tento přístup jde ruku v ruce s využíváním ekologických technologických postupů při výstavbě a modernizaci prodejen Lidl.

„Počátkem roku jsme se rozhodli pro odběr elektrické energie pro naše prodejny i logistická centra z obnovitelných zdrojů, ustoupili jsme také od prodeje jednorázových igelitových tašek. Rychlonabíjecí stanice pro elektromobily od společnosti ABB, jež u našich prodejen instalujeme, vnímáme jako další krok pro zdravější životní prostředí. Myslíme přitom samozřejmě na současné i budoucí majitele elektromobilů. Do konce roku naistalujeme ještě pět stanic a do budoucna plánujeme pokračovat s instalací u prodejen nové generace,“ okomentoval důvody pro instalaci rychlonabíjecích stanic u prodejen Lidl generální ředitel Pavel Stratil.

Zuzana Holá, tisková mluvčí Lidl, u rychlonabíjecí stanice na Barrandově

Zuzana Holá, tisková mluvčí Lidl, u rychlonabíjecí stanice na Barrandově
foto: Lidl

Rychlonabíjecí stanice využívají elektrickou energii, která pochází z obnovitelných zdrojů. Každý zákazník, majitel elektromobilu, si může být jistý, že skutečně načerpá zelenou energii a navíc zdarma.

Lidl se snaží chovat ekologicky ve všech svých aktivitách. Ať už se jedná o důsledné recyklování odpadu, procesy v logistice nebo o implementaci úsporných technologií v logistických centrech nebo v nových prodejnách.

Ty například využívají úsporné LED osvětlení, tepelná čerpadla napojená na podlahové vytápění s aktivací betonového jádra, systém větrání s rekuperací tepla napojený na čidla koncentrace CO2 ve vzduchu nebo ekologické chladicí systémy ve vybraném chladicím nábytku.

Důkazem toho, že je tato cesta správná, je i účast Lidlu s prodejnou nové generace v letošním finále soutěže E.ON Energy Globe, jež hodnotí projekty právě s ohledem na energie a životní prostředí.

Rychlonabíjecí stanice od společnosti ABB splňují tři mezinárodní normy nabíjení. Pro nabíjení stejnosměrným proudem vozidel vyrobených v Asii (CHAdeMO), vozidel vyrobených v Evropě (Combo 2) a standardní nabíjení střídavým proudem (Type 2 Standard).

Tyto stanice jsou proto vhodné pro všechny typy elektromobilů dostupné na trhu. Nabíjení stejnosměrným proudem je novější technologie, která umožňuje nabití baterie z 0 na 80 % za pouhou půlhodinu. Věříme, že tento čas si majitelé elektromobilů zpříjemní pohodlným nákupem v naší nové prodejně v ulici K Barrandovu.  

tisková zpráva

123 komentářů u “Lidl začíná instalovat rychlonabíjecí stanice pro elektromobily u svých prodejen”

  1. Prý to bude v dalším kroku.
   Osobně si myslím, že co se

   Prý to bude v dalším kroku.
   Osobně si myslím, že co se týče těch rychlonabíječek, tak LIDL využil nedávnou dotaci pro podnikatele na její pořízení ve výši cca 80%. Jen mi tam nesedí, že nesmí být provozována veřejně. Ale tomu by zase odpovídalo, že to mají na svém parkovišti a funguje jim to jen v prodejní době obchodu, tedy pro zákazníky. Možná tím ukecali ministerstvo a to jim peníze přikleplo. Kdo ví.
   Pokud ano, pak tleskám za smysluplný přístup, kdy firemní rychlonabíječka z veřejné dotace není celodenně uzavřená za vraty a kromě zaměstnanců firmy nepřístupná.
   A pokud tohle zkusili s rychlonabíječkami, pak další dotační peníze jsou na fotovoltaiku s baterkami pro firmy. Což mohou doinstalovat na plochou střechu kdykoliv.

Napsat komentář