V Londýně bude zeleninu rozvážet robotický elektromobil CargoPod

Robotická auta se pomalu začínají objevovat na silnicích. Zatím ale mají podobu jednoduchých rozvážkových nebo přepravních vozidel, jako je právě CargoPod.

Operační systém pro robotické vozítko CargoPod vyvinula společnost Oxbotica. Elektrické vozítko díky němu může jezdit max. rychlostí 40 km/h.
foto: © Oxbotica

Někdo považuje za budoucnost doručování pošty a zboží létající drony, jiní ale raději sázejí na běžná pojízdná vozítka. Jedno takové se bude zkoušet v londýnské čtvrti Greenwich.

V rámci projektu GATEway se společnost Ocado Technology rozhodla nasadit pro rozvoz zeleniny autonomní elektromobil CargoPod. Doručovat je bude asi stovce zákazníků on-line obchodu Ocado.

O řízení robotického vozítka, které uveze až 128 kg nákladu, se stará umělá inteligence zvaná Selenium. Pokud se elektrické vozítko osvědčí, nasadí jich on-line obchod Ocado větší množství.

13 Comments on “V Londýně bude zeleninu rozvážet robotický elektromobil CargoPod”

  1. To, co mi na tom elektrickém vozítku vadí, je nepoměr mezi
    To, co mi na tom elektrickém vozítku vadí, je nepoměr mezi objemem pro náklad a zbytkem autíčka. Ano,spousta místa je tam pro 2 zbytečné lidi a čert ví, co obsahuje předsunutý čumák. Baterek tam asi bude extra moc, páč podvozek je hodně tlustý. Na to, že se jedná o elektromobil, je těch 8 jídelnách schránek ubohost.

      1. Autor je ocividne „trochu“ anti-lidar. U lidaru jako jedineho
        Autor je ocividne „trochu“ anti-lidar. U lidaru jako jedineho uvadi cenu, navic cenu ktera uz v roce 2016 nebyla platna. U radaru „taktne“ opomiji efekt svinciku na antene (podle zkusenosti lidi s adaptivnim tempomatem tam jisty efekt je)…

  2. off
    Elon už má svařenou konstrukci výtahu pro

    off

    Elon už má svařenou konstrukci výtahu pro tunely.
    https://twitter.com/elonmusk/status/880679414274691073
    O tunely od něj mam zájem i město Chicago, ale vzhledem k tomu, že Tesla má nulové tunelářské zkušenosti a teprve se učí vrtat se starší zakoupenou mašinou na základě které hodlá vyvinout vlastní superrychlou tunelovrtačku (aspoň si myslej že to zmáknou) tak jsem fakt zvědavej za jak dlouho se dopracujou k nějaké skutečné realizaci. :))

    Takže updejt, Elon už vrtá tunel z Los Angeleského letiště LAX :O
    Trošku fofr vývoj.

    1. Pane Tomiqu,
      na prvním obrázku je na boku vozidla vidět

      Pane Tomiqu,
      na prvním obrázku je na boku vozidla vidět čtveřice zřejmě uzamykatelných dvířek s čísly 5, 6, 7, 8.
      Předpokládám že na druhé straně budou též čtyři.
      Bylo by logické, že se patřičná dvířka v cíli dodání po zadání nějakého kódu odemknou a zákazník si odebere zboží které mu patří a k jinému nebude mít nenásilný přístup.
      Nebo vás napadá jiná možnost?

Napsat komentář