V ECO Energy Rally Bohemia mohou závodit alternativní pohony

Už jen pár hodin zbývá do uzávěrky přihlášek ke všem částem Rally Bohemia. Letos poprvé je možné se hlásit také do ECO Energy Rally Bohemia, soutěže pravidelnosti pro širokou veřejnost.

Rally Bohemia se jede 29.6. až 1.7. v Mladé Boleslavi.
foto: Rally Bohemia

Uzávěrka přihlášek do všech částí Rally Bohemia, tedy MČR v rally, MČR v Rally historických automobilů, Rally Legend i ECO Energy Rally Bohemia, je ve středu 20. 6. 2018 v 18:00 hod.

V rámci premiérově pořádané ECO Energy Rally Bohemia se pojedou dvě samostatné soutěže. Tou první bude FIA e-Rally Regularity Cup dle mezinárodních pravidel, ve kterém mohou startovat pouze elektromobily, a jeho výsledky se započítávají světového poháru FIA Electric and New Energy Championship.

Druhou soutěží bude Česká Trophy v ECO Rally, ve které mohou kromě elektromobilů startovat i vozy na CNG, LPG, hybridy, plug-in hybridy nebo auta na etanol. V obou případech jde o soutěž pravidelnosti jízdy, nikoli o rychlostní závody.

„Do závodu ECO Energy Rally Bohemia se může přihlásit kdokoliv, kdo má auto s některým z výše vyjmenovaných typů pohonu. Nemusí to být žádný závodník ani nemusí mít žádnou licenci, závodní kombinézu, nebo jakoukoliv další speciální výbavu. Přijet, poměřit se se světovými mistry této disciplíny, a třeba i vyhrát, tak může úplně každý“, vyzývavě pomrkává ředitel Rally Bohemia Petr Pavlát.

Tomu se shodou okolností, společně se zástupcem ředitele Tomášem Brzkem, podařilo při jejich první účasti vyhrát květnový závod FIA Electric and New Energy Championship v Českém Krumlově.

O nabité zkušenosti se chtějí se všemi účastníky ECO Energy Rally Bohemia podělit: „Každému, kdo se přihlásí do tohoto závodu a zaplatí startovné do uzávěrky přihlášek, zašleme odkaz na aplikaci do mobilního telefonu, podle které jsme jeli, i s instrukcemi jak jí správně použít. Čím více bude vyrovnaných dobrých posádek, tím zajímavější závod to bude. Limit počtu posádek je 40, ale volných míst je ještě dost, tak neváhejte a pokuste se porazit třeba i nejlepší světové posádky této disciplíny. Pořádání ECO Energy Rally Bohemia pro vozy alternativními pohony je také v souladu s trendem našeho generálního partnera, společnosti Škoda Auto a.s.,“ vyzývá k účasti v nové soutěži v rámci Rally Bohemia Petr Pavlát.

Informace pro závodníky a přihlášku najdete na webu. Program Rally Bohemia otevře v pátek 29. 6. od 17 hodin shakedown na trati Loukov – Kruhy v blízkosti servisní zóny na letiště Hoškovice.

Na ten naváže od 19:30 hod autogramiáda předních posádek v mladoboleslavském Bondy Centru. Autogramiáda bude pokračovat i během společného slavnostního startu ECO Energy Rally Bohemia a Rally Bohemia Historic (MČR-HA), který bude probíhat od 20 hod před Muzeem Škoda.

Krátce po startu od bude následovat 20:10 Prolog Muzeum – paralelní test akcelerace na třídě Ludvíka Kalmy a Volkharda Köhlera.

tisková zpráva

Dva komentáře u “V ECO Energy Rally Bohemia mohou závodit alternativní pohony”

Napsat komentář