V Dánsku budou beton vozit elektrické míchací vozy Volvo

Unicon, největší výrobce a dodavatel transportbetonu v Dánsku, má v úmyslu zadat dosud největší soukromou objednávku na elektrická nákladní vozidla, která budou jezdit po dánských silnicích.

Volvo FM Electric v počtu 11 kusů bude dodáno koncem letošního roku. Společnosti Unicon a Volvo Trucks se dohodly na dlouhodobé spolupráci, jejímž cílem je vyvinout a implementovat kompletní elektrická řešení nákladních vozidel a nástaveb pro betonářský průmysl. 

Volvo Trucks má řadu šesti plně elektrických nákladních vozidel navržených tak, aby pokryly mnoho různých přepravních úkolů. Modely Volvo FH, FM a FMX Electric mají GCW až 44 tun. Prodej v Evropě pokračuje a výroba bude zahájena ve druhé polovině roku 2022. Sériová výroba vozidel Volvo FL a FE Electric pro městskou distribuci a svoz odpadu v Evropě začala v roce 2019. foto: Volvo Trucks

Navíc společnosti Unicon a Volvo Trucks navázaly dlouhodobou spolupráci na implementaci a optimalizaci elektrických řešení pro betonářský průmysl. Cílem spolupráce je poskytnout společnosti Unicon příležitost uvést do provozu elektrické domíchávače, které splňují všechny potřeby pro efektivní a udržitelnou distribuci transportbetonu.

Velká výzva k elektrifikaci přepravy betonu

Rekordní dánská objednávka na elektrická nákladní vozidla je pozoruhodná, protože těžká vozidla pro betonářský průmysl patří mezi nejsložitější pro elektrifikaci. Proto podle Petra Ericsona, generálního ředitele společnosti Volvo Trucks v Dánsku, jde o významnou a perspektivní spolupráci, od které očekávají mnoho.

SOUVISEJÍCÍ: Elektrické náklaďáky se rozjíždějí po Evropě, vede Volvo

Unicon věří, že elektrické domíchávače nabízejí technologii nejviditelnější pro dosažení ambiciózních cílů udržitelnosti. To platí jak pro podporu bezemisní distribuce transportbetonu, tak pro vytváření lepšího a ještě bezpečnějšího pracovního prostředí na staveništích.

„S novými elektrickými domíchávači jsme připraveni podpořit požadavky na bezemisní staveniště v Kodani, jakož i rostoucí počet dodavatelů a stavebních firem,“ komentuje Christian Elleby.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář