Umělá inteligence se naučila driftovat!

Mark Cutler a Jonathan P. How z americké univerzity představili svou jedinečnou umělou inteligenci. Ta se sama naučila driftovat – zatím jen elektrickým modelovým autíčkem.

Počítače už dnes lze naučit leccos – třeba driftovat!
foto: Driftworks

Vědci využili techniky strojového učení, aby . Autíčko na dálkové ovládání vybavili tvrdými pneumatikami, aby to stroj měl na umělém povrchu co nejtěžší.

Umělá inteligence se nakonec neustálým opakováním naučila driftovat tak dobře, že jí nevadila ani náhlá změna povrchu nebo pohybující se střed, kolem kterého auto smykovalo. Kdy se asi podobné technologie dostanou do skutečných aut?

5 Comments on “Umělá inteligence se naučila driftovat!”

  1. mladík, ktorý jazdil s predvádzacím LEAF-om mi tvrdil, že
    mladík, ktorý jazdil s predvádzacím LEAF-om mi tvrdil, že skúšali prudko akcelerovať i prudko brzdiť, ale nedokázali kolesá pretočiť, resp. zablokovať. a to by odpovcedalo učebnici súťažnej jazdy spred štyridsať rokov – auto pri preteu má alebo akcelerovať, alebo brzdiť. a každé pretáčanie pneu znamená, že NEAKCELERUJE.
    takže podľa mňa to nie je umelá inteligencia, ale UMELÁ IDIOCIA.

  2. Aj tak je ta sprava bulvarna, pretoze „sama“ by sa to nemala
    Aj tak je ta sprava bulvarna, pretoze „sama“ by sa to nemala dovod ucit, ale mala program/obmedzenia aby sa ucila len to, takze uz musela dostat nejake mantinely co ma robit. Takze „sama sa naucila“ je prehnane bulvarne.

    A vlastne to nie je ziadna inteligencia, len komplikovany samomodifikovatelny program. Zaklad co driftovanie vlastne je, uz ale musel naprogramovat clovek inak by to ten program/neskusal/neladil. Takto si testami program akurat doladil spravne hodnoty postupu.

Napsat komentář