Uber zavádí na trzích EU kontrolu totožnosti v reálném čase

redakce - 16 Prosinec 2019

Začátkem tohoto roku spustil Uber funkci Check Your Ride, která lidem připomněla, že si mají zkontrolovat, zda se osoba řidiče shoduje s osobou na fotografii v aplikaciauto Uber

Uber neustále podniká kroky k ochraně integrity platformy a klíčem k jejímu zabezpečení je nutnost zajistit, aby řidiči a kurýři na platformě byli opravdu těmi osobami, kterými tvrdí, že jsou.
foto: Uber

Tato funkce přispívá ke zvýšení ostražitosti cestujících a k oznamování jakýchkoli pochybností a pomáhá prošetřovat nahlášené neshody ve fotografiích. Dnes jde Uber ještě o krok dál a za pomoci svých technologií v souvislosti se zavedením kontroly totožnosti v reálném čase bude Uber vyzývat řidiče a kurýrní partnery, aby si před přihlášením pořídili selfie, a umožnili tak ověřit, zda se totožnost řidiče používajícího aplikaci shoduje s osobou uvedenou v záznamech jako vlastník účtu.

Tato nová bezpečnostní funkce pomůže předcházet podvodům a ochrání účty řidičů a kurýrů před zneužitím. Ochrání také cestující či konzumenty tím, že do aplikace integruje další kontrolní vrstvu, která ověří, zda za volantem sedí a jídlo dodává ta správná osoba.

„Stále hledáme způsoby, jak lépe využít technologie ke zvýšení bezpečnosti. Jedná se o mocný nástroj, který může zlepšit bezpečnost a zabezpečení způsoby, které dříve nebyly možné. Nejzajímavější je pro nás potenciál využití této technologie pro zabezpečení produktů a funkcí před možnými problémy ještě předtím, než vzniknou,“ říká Ash Kebriti, generální ředitel společnosti Uber pro střední a východní Evropu.

Jak kontrola totožnosti v reálném čase funguje:

Řidičům a kurýrům používajícím platformu se bude pravidelně zobrazovat výzva, aby na bezpečném místě zastavili a pořídili si selfie, u něhož se následně kontroluje, zda odpovídá fotografii uložené v příslušném uživatelském profilu. Tato výzva k odeslání fotografie se může zobrazit kdykoli – při přihlášení nebo mezi cestami a dodávkami.

Pokud se fotografie neshodují nebo kontrola není provedena, bude účet uzamčen a proběhne další vyšetřování. Kontroly probíhají náhodně, avšak k automatickému spuštění kontroly dojde také v případě, že cestující nebo zákazník, který si objednal dovoz jídla, nahlásí podezření na nesoulad mezi fotografií v aplikaci a skutečnou podobou řidiče či kurýra.

Za účelem ochrany práv našich uživatelů na soukromí budou mít řidiči a kurýři možnost zvolit si buď automatickou kontrolu pomocí biometrické technologie, nebo čistě manuální kontrolu pracovníkem podpory Uber.

Tato nová funkce je dalším ze způsobů, jak se využívají technologie ke zvýšení bezpečnosti. Jedná se o mocný nástroj, který může zlepšit bezpečnost a zabezpečení způsoby, které dříve nebyly možné.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

A rozezná ta Uber aplikace i dva Korejce? :-) Už podle filmu Taxi v 1998 bylo známe: "Korejci jsou hrozba na trhu práce. Dělají ve dne v noci. Mají to promyšlené. Jedno auto, jeden na licenci ... a dva řidiči. Kdo rozezná dva Korejce?"

Mě by spíš zajímalo jak to rozezná fotku od pravého obličeje.

---

30 tis km elektricky od roku 2018

Asi stejnym zpusobem jako odemykani mobilu oblicejem. Mobil fotkou neoblbnete.

S tou fotkou to může být problém... Ale líbí se mi možnost volby biometrická/ kontrola člověkem. Předpokládám pro případ, že řidič nechce předat své otisky, scan obličeje, srd. Uberu. Za jakoukoli snahu o vyšší bezpečnost rozhodně plus body.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.