Trh s elektrokoly i v Česku dál rychle roste

redakce - 03 Prosinec 2019

Zájem o elektrokola také v Česku stále roste. V příštích třech letech se zdvojnásobí až ztrojnásobí, říkají odborníci.elektrokolo Apache

Elektrokolo Apache Payat Comp 1 se prodává za cenu 61 990 Kč
foto: Apache-Bike.cz

Přední český výrobce a prodejce elekrokol Apache Bicycles prodal za první pololetí roku 2019 na 9.000 elektrokol. “Některé pesimistické předpovědi, že se trh s elektrokoly rychle nasytí se vůbec nepotvrdily. Pro tento i následující roky operujeme se zhruba 20 % meziročního růstu,” říká Štěpán Pleskač z Apache Bicycles.

To potvrzují i čísla. Prognózy Apache říkají, že prodeje za celý rok 2019 se budou pohybovat okolo 12 000 elektrokol, což je 20% nárůst oproti loňskému roku.

Růst 20 - 30 % vydrží i v dalších letech

Před třemi lety někteří světoví experti předpovídali, že se trh s elektrokoly nasytí a nebude dlouhodobě nijak dramaticky růst. Vývoj v Česku i zbytku Evropy pesimistické předpovědi zcela rozmetal.

“Ano, samozřejmě, že trh zpomaluje. To je zcela logické. Prakticky si ale už několik let drží dynamiku meziročního růstu minimálně kolem 20 - 30 %. Odhadujeme, že za celý rok 2019 prodáme něco kolem 12 000 elektrokol,” vysvětluje Štěpán Pleskač.

Podle expertů z Apache Bicycles vydrží tento trend i v nejbližších třech letech. Proti stávajícímu stavu se tak zhruba zdvojnásobí. Stojí za tím snižující se ostych a despekt ke kolům s motorem, stárnutí populačně nejsilnějších ročníků a růst používání elektrokola nikoliv jako sportovního náčiní, ale jako dopravního prostředku.

“U nás v Čechách růst prodejů elektrokol možná není tak razantní jako třeba na evropských předních trzích s elektrokoly, jakými jsou Holandsko nebo Německo, ale elektrokola si stále získávají nové nadšence,“ říká Štěpán Pleskač.

Evropa jako mekka elektrocyklistiky

Elektrokola jsou na evropském cyklistickém trhu v současnosti dominantou, která dokonce šlape na paty trhu s běžnými bicykly. Co se týče předních trhů s elektrokoly v , především Německa a Holandska, v Německu vzrostl trh s e-koly v první polovině roku 2019 o 37 %, konkrétně na 920 000 elektrokol, což činí téměř celý počet elektrokol za rok 2018.

V Holandsku se pak počty elektrokol prodaných během prvních osmi měsíců letošního roku zvýšily téměř o 36 %. Ještě odvážnější odhady než odborníci z Apache Bicycles mají zástupci Svazu evropského cyklistického průmyslu (CONEBI) v čele se svým generálním managerem Manuelem Marsiliem, který tvrdí, že trh s elektrokoly se v příštích pěti letech ztrojnásobí. Mimo to společnost CONEBI předpovídá, že 70 % z celkového obratu trhu s elektrokoly budou tvořit výrobci právě v rámci EU.

E-cyklistika jako sport i doprava

Velký podíl na oblibě elektrokol má fakt, že cyklistika získává stále větší popularitu jako dostupný způsob sportu. Rozmach elektrokol pak umožňuje běžným koncovým zákazníkům dostupnost informací o dopravním prostředku, který jim umožní sportovat a zároveň se podívat do lokalit, které by jinak třeba ani nenavštívili.

Mnoho lidí využívá elektrokolo i jako dopravní prostředek. Hlavně ve větších městech se dnes stává trendem, že raději než autobus nebo tramvaj lidé využijí právě elektrokola.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Na trhu se začinají objevovat neoriginální akumulátory nabízející vyšší kapacitu a dojezd pro elektrokola s pohony Yamaha, Bosch

V ČR Začínají nabízet neoriginální akumulátory Yamaha ,Bosch 624-745 Wh o vyšší kapacitě co jsem před několika měcíci našel na conrad . de
https://www.akumo.cz/lithiove-akumulatory-2?page=2&section=vs-AjaxFilterPart
https://www.e-bike-vision.de/
https://www.conrad.de/de/search.html?search=e%20bike%20yamaha
INTENSILO® Nový distributor (výrobce?) replik akumulátoru 522 Wh 400 €
https://www.conrad.de/de/p/intensilo-akku-ersatz-fuer-winora-b0s-20-b94-20-pasb2-pasb5-x94-20-x94-8212a-20-y280-x-fuer-e-bike-elektrofahrrad-1-806106643.html

Retro kola osazená elektropohonem
http://store.ruff-cycles.com/the-ruffian-lil-buddy-bosch-ebike.html

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

apač z úpice?? drahý soudluzi, chce to levnějc! :))

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?