Toyota ukázala uBox, elektromobil pro Generaci Z

Automobilka Toyota představila studii elektrického vozu uBox. Nové auto do zásuvky cílí na generaci mladých podnikatelů generace Z.

Koncept elektromobilu Toyota uBox je dílem americké Toyoty a studentů International Center for Automotive Research na Clemson University. Připomíná vám taky obrněné vozidlo?
foto: CU-ICAR/Toyota

Za „generaci Z“ neboli „internetovou generaci“ jsou považováni lidé narození od poloviny 90. let 20. století. Jsou to ti, kteří vyrostli ve světě, kde je internet samozřejmostí. A vztah k autům je jiný než u předchozích generací.

auto elektromobil Toyota uBox pro generaci Z

foto: CU-ICAR/Toyota

Podle toho ostatně i koncept Toyota uBox vypadá. Je to prostorné auto se skleněnou střechou a plně elektrickým pohonem – více přesných specifikací ale Toyota neposkytla. Pouze to, že auto může fungovat zároveň jako zdroj energie.

auto elektromobil Toyota uBox pro generaci Z

foto: CU-ICAR/Toyota

auto elektromobil Toyota uBox pro generaci Z

foto: CU-ICAR/Toyota

auto elektromobil Toyota uBox pro generaci Z

foto: CU-ICAR/Toyota

Flexibilní interiér lze upravit podle toho co právě potřebujete převézt – ať už jsou to kamarádi nebo . Navíc je možné auto upravovat s pomocí technologie 3D tisku a online komunity uživatelů a jejich nápadů.

Toyota zatím jako jedna z mála velkých světových automobilek stále nemá na trhu žádný elektromobil. uBox se podle všeho do výroby nechystá a pochybujeme, že by si tohle auto vůbec někdo koupil. Ale co třeba nový plug-in hybrid Toyota Prius Prime?

tisková zpráva

23 Comments on “Toyota ukázala uBox, elektromobil pro Generaci Z”

 1. Toyota?? Ta Toyota, která
  Toyota?? Ta Toyota, která dosud tvrdila, že budoucnost je ve vodíku a že oni bateriové elektromobily dělat nebudou?? Zdá se, že pomalu přišel čas, přiznat omyl. Koncept je samozřejmě určen k tomu, aby se nikdy nevyráběl, ale podvozková platforma a pohon už se na tom dá ve skrytu zkoušet. Důležité je, neříkat, že to je bateriový pohon, protože budoucnost je přeci ve vodíku.

 2. Zatím to vypadá, že
  Zatím to vypadá, že většina automobilek si myslí, že elektromobil je vozidlo na extravagantní pohon, pro vyšinuté jedince, proto jim musí nabídnout řádnou obludu.
  A pak někdo navrhne sedan, s čistě aerodynamickými tvary, účelným technickým řešením, dostatečným dojezdem. A statisíce lidí utratí vlastní peníze za (byť zatím nezávaznou) rezervaci 🙂

   1. Mimochodem, docela by mě
    Mimochodem, docela by mě zajímalo, jestli na to nějak zareagují v Mnichově. Sedan, s výkonným motorem (předpoklad), pohon zadní nápravy, za příplatek AWD, aerodynamické tvary, lehce „sportovní“ střih, na Kačky lehce přes mega – to je přímý konkurent BMW řady 3! Jejich vlajkové lodi!
    Z jejich nesmělých krůčků je vidět, že elektřiny se úplně neštítí, tak je jen otázkou, kdy představí BEV, co bude méně „i“novativní a více zaměřený na klasiku a masovou produkci.

 3. Koncept je to zajíavý, ale
  Koncept je to zajíavý, ale barevné provedení je strašné. Je vidět že se to snaží tlačit směrem k futuristickému designu. Ještě tomu tak chybí řada modrých ledek kolem střechy a na těch artefaktech vepředu.

  Jestli to bude mít slušný dojezd a za nějakou rozumnou cenu, pak by to mohlo i k něčemu být. Pokud vezmeme kolik se prodalo multiplí, tak toto zase nemusí být takový propadák. Myslím že by mohlo dobře posloužít i jako náhrada dodávek a podobných aut.

  1. Tak nejak bych si tipnul, ze
   Tak nejak bych si tipnul, ze kdyz nekdo navrhnul prvni auto, ktere nevypadalo jako kocar, tak reakce byly podobne 🙂

   Nerikam, ze me tahle krabice nejak uchvatila, ale po deseti obludach se treba jeden design povede :))))

   A vis co se rika, kdo nic nedela, ten nic nezkazi – kdyz budou vsichni sekat sedan, sedan a SUV vypadajici jako sedan, tak z toho nejaky inovativni design tezko vzejde.

  1. Dělali to študáci. Mám
   Dělali to študáci. Mám pocit, že ještě nezvládají ten jejich soft, bo dopadli podobně jako já při namodelování kurníku ve 3D. Taky to bylo takové zhroucené a když jsem to někde vyrovnal, vybulilo se to někde jinde. Akorát oni mají ještě ty kola 😀

   …a nebo dost hulej.

Napsat komentář