Toyota a CaetanoBus uvádějí elektrické autobusy pod společnou značkou

Portugalský výrobce autobusů CaetanoBus a společnost Toyota oznámili, že uvedou pod společnou značkou akumulátorový městský autobus e.City Gold a elektrický autobus na palivové články H2.City Gold.

Portugalská společnost CaetanoBus v částečném vlastnictví firem Toyota Caetano Portugal a Mitsui & Co se zaměřuje na výrobu autobusů a podvozků. Firma disponuje ucelenou nabídkou vozidel pro městskou a letištní dopravu. CaetanoBus se zaměřuje na elektrickou mobilitu od roku 1980.
foto: Toyota

Toyota Motor Europe se věnuje začleňování technologie palivových článků včetně sad palivových článků, vodíkových zásobníků a dalších klíčových komponent do vodíkových městských autobusů firmy CaetanoBus už od roku 2019.

V prosinci 2020 pak Toyota Caetano Portugal (TCAP) vstoupila jako akcionář do firmy CaetanoBus s cílem podpořit rychlou expanzi klíčových aktivit výroby, vývoje a prodeje bezemisních autobusů.

Portugalský výrobce během loňského roku posílil své zastoupení na mezinárodní scéně formou prudce rostoucích prodejů bezemisních autobusů po celé Evropě.

H2.City Gold je elektrický autobus CaetanoBus poháněný vodíkem s využitím systému palivových článků od Toyoty. Městský autobus disponuje dojezdem 400 km a jeho natankování nezabere více než 9 minut.

Vozidlo představuje první krok v rámci strategie co-brandingu, jejíž součástí je i čistě elektrický autobus e.City Gold. Klíčovou součástí této strategie spojení značek je změna ve značení vozidel, která budou nově používat logo „Caetano“ i logo „Toyota“ s odkazem na vysokou známost značky Toyota mezi evropskými zákazníky.

tisková zpráva

Napsat komentář