Top Gear velebí elektromobil BMW i3, mění prý zažitý způsob řízení auta

Britský humoristický automobilový magazín Top Gear elektromobilům nikdy příliš nakloněný nebyl. Svého času například proslavil sebe i značku Tesla nepovedeným testem. Budoucnost jsou podle něj auta na vodík. Nový BMW i3 si ale redaktor Paul Horrel na základě prvních jízd pochvaluje.

BMW i3 se začne prodávat od 16. listopadu
foto: BMW

Hned na začátku prvních dojmů redaktor upozorňuje, že elektromobil BMW i3 se vyrábí úplně jinak než ostatní elektromobily. „Všechno na tomhle autě bylo zváženo a znovu promyšleno,“ upozorňuje na fakt, že bavorská automobilka skutečně vzala vývoj svého prvního elektromobilu od píky.

„Přestože pochází od zavedené automobilky, přístup i provedení auta je překvapivě svěží,“ píše dál Top Gear. Pochvaluje si mimo jiné ucházející cenu, protože vůz je možné v Británii koupit za 25 680 liber po vládní dotaci. V rámci značky BMW nejde o zas až tak vysokou částku.

Zatímco Tesla Model S nebo Nissan Leaf podle Horrela vypadají jako „moderní konvenční auta“, i3 je podle něj „navržen tak, aby reflektoval co je uvnitř“. Zdůrazňuje, že jde o auto navržené pro město a předměstí, čemuž odpovídají i některé jeho rysy.

Top Gear si pochvaluje tichost, hbitost i rychlost auta, ale zejména také zcela výjimečně hladký chod elektrického pohonu. Menším zklamáním je fakt, že nad rychlostí 100 km/h už není tolik cítit ta síla, která je k dispozici až do této rychlosti.

Horrel si také chvílil fakt, že jen minimálně musel využívat brzdový pedál. Podivoval se také nad prvním satelitním navigačním systémem v jakémkoliv autě, které zatím viděl, který vám po zadání cesty možná doporučí, abyste AUTEM NEJEZDILI a místo toho zvolili nějaký jiný způsob dopravy (prostě proto, že je to rychlejší, anebo proto, že destinace je mimo váš dojezdový dosah).

5 komentářů u “Top Gear velebí elektromobil BMW i3, mění prý zažitý způsob řízení auta”

Napsat komentář